,

5. júla sa opäť stretneme na trhu v Starej tržnici

Najbližší potravinový trh v Starej tržnici sa uskutoční už 5. júla a okrem tradične poctivých potravín prinesie aj bicyklový bazár a servis, ako aj sprievodný program pre deti aj dospelých.

Na prvom júlovom trhu v Starej tržnici opäť nájdete tradičný Skalický trdelník, Mak z Jarnej, nepražené kakaové bôby z Ekvádora od Vita Food School, pečivo z pekární zo Žitného ostrova, ako aj obľúbeného pána Pásztora s ponukou produktov z najlepších domácich kačíc a mangalíc. V lete treba obzvlášť dbať na dodržiavanie pitného režimu, smäd vám počas trhu uhasia napríklad pivá z Pivotéky Permon – Kaltenecker a limonády od budúcej kaviarne Dobre & Dobré. Po prvýkrát sa vám na trhu predstaví aj časopis Bio&Life zameraný na zdravý životný štýl.

Bicyklové nebíčko, ktoré do tržnice prinesie Slowatch, vám ponúkne elegantné a kvalitné bicykle a cyklistické doplnky za špeciálne ceny, ako aj poradenstvo a drobný servis. V sobotu sa budete môcť v Starej tržnici stretnúť aj s iniciatívou Na streche, neformálnou skupinou ľudí, ktorá v najbližších týždňoch predstaví verejnosti svoj projekt verejnej úžitkovej a vzdelávacej záhrady na jednej zo striech v Bratislave. Počas trhov budú mať pre Vás pripravené zábavné infografiky o dejinách našich najobľúbenejších zelenín, napríklad aj o tom odkiaľ k nám prišiel zemiak či paradajka. Zároveň budete mať možnosť byť pri počiatkoch budovania tejto strešnej záhrady a vysiať nádobu semienkami zeleniny a byliniek, ktoré budú neskôr prenesené do záhrady. Ak máte väčšie nádoby, debničky či prepravky na ovocie, ktoré už nevyužívate, prineste ich do tržnice. V budúcej záhradke nájdu nové využitie. Nezabudli sme ani na na deti – spolu s predstaviteľmi iniciatívy Na streche si budú môcť zahrať kvetinové a zeleninové pexeso alebo sa naučiť kresliť rôzne kvetinové druhy.

Potravinové trhy v Starej tržnici sa konajú každú druhú sobotu, od 10:00 do 15:00.

Sledujte Starú tržnicu na sociálnych sieťach:

facebook.com/staratrznica

twitter.com/staratrznica

instagram.com/staratrznica