,

Anna Calvi v Starej tržnici už 4. marca!

Anglická speváčka Anna Calvi vydáva svoj nový album One Breath a na svetovom turné k nemu sa 4. marca 2014 predstaví aj na Slovensku. Dejiskom jej koncertu bude Stará tržnica v Bratislave.

Speváčka, známa svojim výnimočným hlasovým prejavom, ostrými gitarami a skvelými živými vystúpeniami, sa slovenskému publiku predstavila už na Bažant Pohode 2012. „Anna Calvi je pre nás Nickom Caveom v ženskom a mladšom vydaní. Zaujala nás hneď prvý raz, keď sme ju videli predskakovať Caveovmu Grindermanovi. Jej koncert bude určite stáť za to, je to hypnotizujúca sila a skvelá hudba,“ hovorí Michal Kaščák, riaditeľ agentúry Pohoda Festival, ktorá koncert organizuje.

Jej prvý eponymný album bol v roku 2011 nominovaný na prestížnu Mercury Prize, ako však vraví Anna, ktorá si napísala hudbu aj texty k všetkým skladbám, One Breath je úplne iný. Pocitovo, prístupom k tvorbe, aj Anniným osobným rozpoložením. „Nazvala som ho tak, pretože symbolizuje pocit, keď ste na rozhraní. Je to moment predtým, ako sa musíte otvoriť niečomu a je to desivé. Desivé a vzrušujúce. A zároveň plné nádeje, pretože sa má stať niečo, čo sa ešte predtým nikdy nestalo,“ hovorí Anna. „Chcela som, aby na nahrávke bolo široké spektrum emócií, aby boli vyjadrené hudbou. Rovnako momenty škaredosti aj krásy.“

Začiatok večera v Starej tržnici zaobstará jeden z najvýraznejších objavov slovenskej hudobnej scény posledného obdobia, speváčka Katarzia.

Vstupenky – predpredaj 15 eur, na mieste 19 eur.
http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=18714