, ,

Biela Noc 2015 po prvýkrát v Bratislave

Medzinárodný festival umenia, Biela Noc, prichádza po prvýkrát do ulíc a priestorov Bratislavy. V sobotu, 10. októbra, budete môcť zhliadnuť diela, ako aj umelecké performancie od viac ako 40 umelcov.

Priamo v Starej tržnici budete môcť zažiť performanciu Ljós. Ljós je živá intermediálna performance koncipovaná v línii zahraničnej umeleckej skupiny fuse*, ktorá sa zaoberá digitálnym a performatívnym umením, hľadajúc hlboký vzťah svetla, priestoru, zvuku a pohybu.

| Ljós | – Trailer from fuse* on Vimeo.

V tomto diele, je tanečníčka Elena Annovi centrálnym bodom, cez ktorý divák vstupuje do sureálneho a snového priestoru pozostávajúceho z obrazov a zvukov, ktoré s ním reagujú a interagujú v reálnom čase. Telo, visiace v prázdnote vesmíru, skúma svoju fyzikalitu a objavuje silu gesta, aby sa prinavrátilo z nervovej sústavy, z ktorej gesto samotné vzniká, do myšlienky, tzv. ljós, vnútorného svetla.

Umelecké obsadenie:
Mattia Carretti: koncept, réžia
Luca Camellini: koncept, réžia
Riccardo Bazzoni: zvukový dizajn
Paolo Bonacini: kódovanie
Elena Annovi: tanečník, choreograf
Filippo Aldovini: producent

fuse* je taliansky multimediálny kolektív založený v roku 2007 s cieľom skúmania expresívneho potenciálu, ktorý poskytuje kreatívne využitie kódovania a digitálnych technológii. Štúdio rozvíja projekty orientované na tvorbu digitálnych umeleckých diel a performance, hľadajúc neustále sa rozbaľujúcu medzihru svetla, priestoru, zvuku a pohybu.

http://fuseworks.it

Viac info nájdete na: www.bielanoc.sk