,

Emilíana Torrini v Starej tržnici! – 23. 6. 2014 – presunuté do MMC!

Do Bratislavy príde Emilíana Torrini, jedna z najväčších ikon hudobne neuveriteľne bohatej krajiny: Islandu. Bývalá členka elektronickej formácie Gus Gus, ktorá sa preslávila hlavne hitom Jungle Drum, vystúpi 15. júla v Starej tržnici. Predpredajové vstupenky v cene 20 eur sú k dispozícii tu: http://www.orepole.sk/vstupenky

Po zbežnom porovnaní počtu obyvateľov a počtu hudobných zoskupení, ktoré z tejto magickej severskej krajiny vzišli vychádza, že minimálne každý druhý Islanďan sa musí venovať hudbe. Medzi stovkami interpretov je však len niekoľko, ktoré si vydobili svetové renomé, a Emilíana jednoznačne patrí medzi nich.

Počas svojej bohatej hudobnej kariéry stihla vydať šesť radových albumov, zabodovať viacerými singlami vrátane nezabudnuteľného Jungle Drum, či absolvovať hudobné spolupráce s tak rôznorodými interpretmi ako Thievery Corporation či Paul Oakenfold. Dokonca ani hitovka Slow od Kylie Minogue nepochádza od nikoho iného ako od Emilíany, ktorá túto skladbu zložila aj produkovala.