Loading Udalosti

« All Events

  • This event has passed.

Stredoeurópske fórum 2017

17. novembra 2017 , 15:00 - 22:00

baner_napisy_loga-2

Stredoeurópske fórum 2017 slávnostne otvoríme v Starej tržnici za prítomnosti riaditeľa Nadácie otvorenej spoločnosti Jána Orlovského, ktorý jej vzdá chválu a uvedie návštevníkov do nosnej témy tohto ročníka – Ako sa z dobrého človeka stane zlý? Krátko na to riaditeľka pre výskum najväčšej ľudskoprávnej organizácie Amnesty International Anna Neistat otvorí výstavu o policajnom násilí, ktorú pripravilo Amnesty International Slovensko.

Následne premiér SR v prelomových rokoch 1998 a 2002, v súčasnosti prezident think tanku Centra Wilfrieda Martensa pre európske štúdiá (WMCES), Mikuláš Dzurinda sa k návštevníkom prihovorí krátkym vstupom o Európe a Slovensku v nej.

Potom hostí čaká možno najsilnejší panel Stredoeurópskeho fóra: S.O.S. Visegrád, na ktorý sme pozvali “otcov revolucionárov” – najvýznamnejšie postavy novembrových dní v každej visegrádskej krajine. Chceme sa spoločne s návštevníkmi pýtať, kam smerujeme dnes, v nadväznosti na našu spoločnú históriu, kedy sme sa roku 1989 vybrali do Európy, hovoriac si, že nikam v skutočnosti nejdeme, pretože sme Európania odjakživa. Diskutovať budú Miklós Haraszti, Adam Michnik, Miroslav Kusý a Karel Schwarzenberg. Moderovať ich bude Michal Havran.

od 15.00 Výstava Amnesty International Slovensko “Štát a bitie”

19.00 – 22.00

Privítanie: Chvála otvorenej spoločnosti / Ján Orlovský

Otvorenie výstavy /Anna Neistat

Príhovor Mikuláš Dzurinda

Panel S.O.S. Visegrád / Miklós Haraszti, Miroslav Kusý, Adam Michnik, Karel Schwarzenberg, moderuje Michal Havran

Vstup voľný.

Podrobnosti

Dátum:
17. novembra 2017
Čas:
15:00 - 22:00
Udalosť Categories:
, ,

Organizátor

Občianske združenie Projekt Fórum
Email:
centraleuropeanforum@gmail.com
Webstránka:
www.ceeforum.eu

Miesto udalosti

Stará tržnica
Námestie SNP 25
Bratislava, 81101 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
www.staratrznica.sk