,

Fašiangy, Turíce, TRH-PIAC-MARKT ide!

Zabíjačkové špeciality, cukrovinky, sezónnu zeleninu, aj ďalšie suroviny, ktoré ocení každá domáca gazdinka aj gazda, nájdete už túto sobotu v Starej tržnici. Potraviny opäť doplní aj burza kníh a platní na poschodí tržnice a detský program v TUTO.

Potravinový trh v Starej tržnici 24. januára

Fašiangové obdobie je v plnom prúde a nevyhne sa ani potravinovému trhu v Starej tržnici. V ponuke budú zabíjačkové, aj iné mäsové špeciality, remeselné pivá a množstvo ďalších sezónnych produktov, či zeleniny.

Po prvýkrát na trh zavítajú ručne robené lízanky, cukríky a makrónky od Le Sucre – sweet manufacture a krásne balené čokolády v obaloch s Bratislavskou tematikou a jednoznačným názvom Bratislavská čokoláda.

Po prestávke sa opäť vracia farmársky biozelovoc Biosad, tešiť sa môžete aj na ich prírodné oleje, či čerstvú celozrnnú špaldovú múku mletú na kamennom mlyne. Celozrnná múka sa, ako už z názvu vyplýva, získava mletím celého zrnka, neprechádza cez sitko. Celozrnná múka je chuťovo výraznejšia, hutnejšia a má jemne orieškovú chuť.

Na poschodí tržnice nájdete gastro zónu aj s novým sedením, na ktorom si vychutnáte palacinky od Palakacing, dobroty od Literárnej čajovne, Jem iné a Samay Coffee. TRH-PIAC-MARKT sa postará nielen o vaše hladné žalúdky, ale aj mysle, doplní ho totiž Burza kníh a platní a čitateľský kútik.

Detský program sa už tradične uskutoční v TUTO, kde v sobotu odštartujú novú, fašiangovú tému nielen výzdobou, ale aj populárnymi sobotnými Dielničkami pre všetky detičky. O zábavu vašich ratolestí sa postará Majka a jej Neposedné nožnice.

 

TRH-PIAC-MARKT sa koná každú druhú sobotu od 10:00 do 15:00 v Starej tržnici v Bratislave.