,

Letné trhy: detské divadlo aj skorší otvárací čas

Stará tržnica v Bratislave pripravuje na leto nové otváracie hodiny aj program pre deti pripravený v spolupráci s Kultúrnym letom a Hradnými slávnosťami Bratislava.

Obľúbené sobotné potravinové trhy v Starej tržnici sa v mesiacoch júl a august dočkajú skorších otváracích hodín. Pôvodný čas otvorenia sa z 10. hodiny ráno posúva na 8:00, čas ukončenia trhu zostáva otvorený, v závislosti od návštevnosti, minimálne však do 13:00. Touto zmenou chceme reagovať na potreby návštevníkov, ktorí v letné dni prirodzene uprednostňujú skôr návštevu kúpaliska či výlety do prírody, než rozhorúčené centrum Bratislavy. Na nákupy sa tak môžete v lete vybrať hneď zrána, ešte pred ďalším plánovaným programom.

Druhou letnou novinkou určenou hlavne pre rodiny s deťmi je nová scéna Mestské divadlo v Starej tržnici, ktorá je súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava. V spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom sa počas každého letného júlového trhu uskutoční detské predstavenie. 4. júla sa môžete tešiť na spracovanie Donizettiho komickej opery „Nápoj lásky pre deti“, ktorú predvedie Detská opera Harmonia Bratislava. Nasledovať budú „Ono sa to povie“ v podaní Feder Teater (11. 7.), predstavenie „O karkuľke“ z dielne Divadla Dunajka (18. 7.) a „Rytier Bajaja“ od Teatro Neline (25. 7.). Všetky predstavenia začínajú o 11:00 na poschodí Starej tržnice.

Počas celého leta pokračuje aj ostatný sprievodný program trhov, striedajú sa burzy oblečenia, starožitností a kníh. Naplno beží tiež prevádzka sódovkárne Starej tržnice, počas trhov si tak môžete nechať načapovať sódovku do vratných sifónových fliaš.