,

Nedeľná [fjúžn] Paráda ukáže pestré pucle vyskladané z minorít na Slovensku!

Nedeľa, 26. apríla sa v Starej tržnici ponesie v znamení 10. výročia festivalu nových menšín [fjúžn]. Na Nedeľnej Paráde sa vám predstaví bohatá mozaika všakovakých kultúr, gastronómií a zvyklostí.

Najpestrejšia nedeľa v Starej tržnici na vás číha už 26. apríla! Nedeľná Paráda v spolupráci s festivalom nových menšín [fjúžn] pre vás pripravuje veselý program, plný hudobných a tanečných vystúpení, tvorivých dielní, živého varenia, aktivít pre deti a mnohého iného. Celé sa to ponesie v súlade s aktuálnou témou festivalu, ktorou sú pucle! Pucle, ktoré spájajú pestré detaily do kompaktného celku, tak ako spoločnosť každej krajiny tvoria rôznorodé kultúry ľudí, ktorí v nej žijú.

Medzinárodná organizácia pre migráciu IOM pripravuje kaviarenskú zónu s chuťami Kuby, Ukrajiny, Afganistanu, Afriky a Latinskej Ameriky. Počas živého varenia si pripravíme jedlá z Rumunska, Peru, aj ďalších krajín. S utečencami z tábora v Rohovciach sa stretnete na výtvarnom worskshope Slovenskej humanitnej rady, počas ktorého si vyrobíte obojstranné masky na tvár.

O pestrý program na hlavnom pódiu sa postarajú tanečníci a hudobníci z Bolívie, Ukrajiny aj Kuby, chýbať nebudú ani vystúpenia s prvkami indickej či mexickej kultúry. Zaujímavé aktivity pre malých aj veľkých pripravuje islamská komunita, budeme spolu sadiť, piecť aj skladať pucle. S puclami sa zabavíte aj na workshope Bol raz jeden človek, kde ich použijeme na výrobu pohľadníc.

Deti zabaví čítaná rozprávka o jabĺčku Jonatánovi, ktoré sa vybralo na výlet cez celú záhradu, aj divadielko o dúhovom autobuse.

Toto, aj mnoho ďalších pestrých aktivít nájdete v Starej tržnici počas Nedeľnej Parády už 26. apríla, od 11:00 do 17:00!

Kompletný program nájdete tu: http://staratrznica.sk/nedelna-parada/