,

Nedeľná Paráda 25. mája!

Nedeľná Paráda sa vracia už 25. mája! V Starej tržnici tentokrát pestrou paletou workshopov a kultúrneho programu oslávime Deň Afriky, navštívi nás aj Holandský trh plný špecialít z tejto krásnej krajiny. Komunitná nedeľa opäť sľubuje príjemne strávený čas v znamení tolerancie a spoznávania neznámeho.

Holandská komunita v Bratislave pripravuje charitatívny trh na podporu verejnej zbierky “Obnovme spolu strechu Starej tržnice”, ktorá aktuálne prebieha na portáli Dobrá krajina. V ponuke budú holandské syry, pivo, vafle, kvety, famózny “appeltaart” a chýbať samozrejme nebudú ani pelendreky. Variť sa bude “kipsateh”, indonézska špecialita s arašidovou omáčkou a “poffertjes”, mini cukrové palacinky. Sprievodné aktivity zahŕňajú holandské detské hry, vyskúšať si budete môcť aj holandské kroje, dreváky, prečítať si holandskú literatúru v slovenčine aj slovenskú literatúru po holandsky. Zastaví sa aj Cyklokuchyňa, lebo poriadny Holandský trh sa bez bicyklov nezaobíde!

Keďže 25. mája sa slávi Deň Afriky, pripravili sme pri tejto príležitosti v spolupráci s PDCS a Migračným informačným centrom IOM pestrú paletu workshopov a kultúrneho programu pre malých aj veľkých. Budete môcť zhliadnuť výstavu fotografií z Južného Sudánu a Kene režisérky Lucie Halmovej, hudobné a tanečné vystúpenia migrantov z Afriky a v Škole varenia sa naučíte variť autentické africké jedlá.
Program doplnia naše stálice, a to veselý workshop „Pošta zo Starej tržnice“, ktorý pripravuje občianske združenie Bol raz jeden človek v spolupráci so Zväzom slovenských filatelistov a celodenný cirkusový workshop pre veľkých aj malých od 3 rokov, ktorý povedie cirkusová škola CirKus-Kus.

Nedeľná Paráda je tiež nie náhodou názvom prepojená s projektom zberného bodu Paráda! v Starej tržnici, kam môžu ľudia priniesť svoje nepotrebné veci a dať im tak šancu na nový život. Odloženým veciam môžu dať potom za dobrovoľný príspevok nový domov ďalší návštevníci tržnice. Vyzbierané peniaze poputujú na podporu verejnej zbierky „Obnovme spolu strechu Starej tržnice“, ktorá prebieha online na www.dobrakrajina.sk

Podujatie prinášajú: Aliancia Stará Tržnica – o.z. a Nadácia Milana Šimečku

Partneri: PDCS, Migračné informačné centrum IOM, literarnyklub.sk

Mediálny partner: CITYLIFE.SK