,

Nedeľná Paráda pozýva na predvianočný, slovanský charitatívny bazár

Nedeľná Paráda opäť predstaví bohatý multikultúrny svet, tentokrát v spolupráci so slovanskými minoritami žijúcimi na Slovensku. Predvianočný bazár ukáže vianočné tradície rôznych kultúr, pričom výťažok z predaja poputuje v rámci aktuálne prebiehajúceho Mesiaca bez domova občianskemu združeniu Vagus.

Predvianočný slovanský charitatívny bazár v Starej tržnici

Novembrová Nedeľná Paráda bude, ako obyčajne, multižánrová kultúrna udalosť na nedeľu, venovaná minoritám žijúcim na Slovensku, ich gastronómii a kultúre. Predvianočný bazár je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o Vianočných tradíciách a receptoch rôznych kultúr, pričom nebude chýbať ani ochutnávka Vianočných špecialít. Výťažok z bazára poputuje pre OZ Vagus, občianske združenie, ktoré sa v Bratislave venuje práci s ľuďmi bez domova. Návštevníci môžu OZ Vagus na ich činnosť prispieť aj dobrovoľným príspevkom na bráne alebo darovaním oblečenia na zimu. Potrebné sú najmä teplé deky, spacáky, či spodné prádlo.

Kultúrny program tvorí varieta tanečných a hudobných zážitkov, od Ruského detského zboru z Uralu s festivalovým pásmom “Vianočné stretnutia v Európe”, cez poľskú hudbu v podaní Łukasza Cupała až po koncert Stana Počajiho so speváčkou Evou Bitto. O veľké finále sa postará spektakulárna Slovenská Svadba – fashion show a prezentácia nového čísla časopisu TWDT v spolupráci so SĽUK-om. Čaká vás nezabudnuteľný zážitok, počas ktorého zažijete SĽUK tak, ako ho nepoznáte. Špeciálnou hosťkou bude Baša Števulová.

Na Nedeľnú Parádu zavíta tento raz aj Humanitárna rada, ktorá odprezentuje svoju prácu s utečencami v Utečeneckom tábore v Rohovciach, kreatívne dielne s utečencami zase povedie umelkyňa Daniela Krajčová.

Pre malých aj veľkých je v kaviarni TUTO v Starej tržnici pripravené čítanie z knižky Holánik od Jaroslava Citu a ako vždy vás aj vaše ratolesti zabaví a niečo nové naučí cirkusová škola CirKus-Kus, ktorá organizuje celodenný workshop v hlavnej sále.

Nedeľná Paráda je nie náhodou názvom prepojená s projektom zberného bodu Paráda! v Starej tržnici, kam môžu ľudia priniesť svoje nepotrebné veci a dať im tak šancu na nový život. Odloženým veciam môžu dať potom za dobrovoľný príspevok nový domov ďalší návštevníci tržnice.

Vyzbierané peniaze poputujú na podporu verejnej zbierky „Obnovme spolu strechu Starej tržnice“, ktorá prebieha online na www.dobrakrajina.sk

Nedeľné Parády sú súčasťou projektu Nové menšiny v obrazoch, tónoch a naživo, ktorý realizuje Nadácia Milana Šimečku, a ktorý je financovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín (Solidarita pri riadení migračných tokov).

Nedeľnú Parádu organizujú Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s festivalom [fjúžn] Nadácie Milana Šimečku, časopisom TWDT a festivalom Mesiac Bez Domova.