,

Októbrový trh v znamení tekvíc, húb a piva 11. 10. v Starej tržnici

Október je spájaný so sezónou piva, tekvíc aj húb a taký bude aj najbližší TRH-PIAC-MARKT v Starej tržnici.

Na potravinovom trhu sa opäť okrem stálic predstavia aj noví trhovníci. Lenka Nagyová zo Špaldovej pekárne prinesie dobroty pripravené výlučne zo špaldovej múky. Cider Opre’ a pivo z kočovného pivovaru Padre Craft Brews, ktoré bude čapovať osobne jeho zakladateľ Maroš Hajduk, náš trh navštívia tiež po prvý raz. Po dlhej letnej prestávke sa vracajú manželia Váczyovci s ich vychýrenými mäsovými špecialitami, bohatá jesenná sezóna prinesie aj jabĺčka, tekvice a množstvo jesennej zeleniny.

Sprievodný program bude v súlade so sezónou v znamení húb a tekvíc. Na poschodí tržnice nájdete počas oboch októbrových trhov výstavu o hubách a mykologické poradenstvo, ktoré zabezpečí člen Slovenskej mykologickej spoločnosti Mgr. Ján Červenka. Nosnou témou 11. októbra budú jedovaté huby Slovenska. Aktivita je určená najmä laikom, ktorí sa chcú vyvarovať otravy hubami, informácie však budú zaujímavé aj pre skúsenejších hubárov, ktorí si chcú rozšíriť svoje znalosti.

V TUTO budú pod profesionálnym dozorom prebiehať tvorivé dielničky pre detičky, o zábavu vašich ratolestí tak bude postarané od 10:00 do 14:30.

Na prvom poschodí nájdete už tradične otvorený stály zberný bod Paráda!, kam môžete priniesť svoje nepotrebné veci – oblečenie, riady, platne, knihy a podobné, alebo si odtiaľ niečo pekné odniesť. Príspevkom v zbernom bode podporujete verejnú zbierku Obnovme spolu Starú tržnicu! na opravu zatekajúcej strechy Starej tržnice.