Otázky o Starej tržnica – Cyklokoalícia

Čo sa vám vynorí v mysli, keď sa povie Stará tržnica?
Pod pojmom Stará Tržnica si predstavujeme miesto, aké sme našli všade na svete a ešte niečo viac. Vo všetkých metropolách totiž existuje v centre krytý trh, kde sa dajú nájsť dobré lokálne potraviny a samozrejme možnosť zajesť si niečo lokálneho významu. Podľa toho čo sledujeme v Bratislave, by sme mali mať tržnicu s pridanou hodnotou kultúry a diania viažúceho sa k lokálnym Bratislavským veciam. Sympatickejšie sú nám tržnice ktoré nemajú až tak turistický charakter a budeme radi, ak sa to bude dariť aj tej Bratislavskej.

Čo by ste v Tržnici chceli nájsť Vy?
Využívanie donášok formou kargobicyklov, podporu lokálnych iniciatív a neziskoviek a samozrejme čo najviac vecí spojených s najlepším dopravným prostriedkom. Ak bude z strany Aliancie záujem radi vám pomôžeme so všetkým, čo sa týka bicyklov a peších. V Cyklokoalícii majú zastúpenie viaceré kvalitné a aktívne iniciatívy.

Ako vnímate projekt Aliancie na jej oživenie?
Vnímame pozitívne, nakoľko ľudia ktorí za projektom stoja, sú pre nás záruka kvality, nakoľko viacero z nich osobne poznáme a vieme čo pripravili pre lepší život Bratislavčanov. Je to krásny, veľký priestor v centre, bolo by veľmi zlé keby ostal nevyužitý.

Cyklokoalícia podporuje rozvoj mestskej cyklistiky a bojuje za práva cyklistov a chodcov v Bratislave.