Otázky o Starej tržnici – Ivan Ježík

Čo sa Vám vynorí v mysli, keď sa povie Stará tržnica?

Študentské roky. Ako stredoškoláci z Gamče sme dobre poznali všetky zákutia Námestia SNP. Bolo výraznou súčasťou centra. Bývali sme vtedy so šupkármi a konzervatoristami v pohrebáku na Ul. Československej armády (vtedy známy internát na dnešnej Špitálskej). Dnes je to pre mňa svojrázny priestor a výnimočná šanca.

Čo by ste v Tržnici chceli nájsť Vy?

Podujatia pre ľudí, ktorých neláka masová zábava a nakupovanie v obchodných centrách. Otvorených a tolerantných, rešpektujúcich tradíciu a zároveň tešiacich sa z nového a odlišného.

Ako vnímate projekt Aliancie na jej oživenie?

Veľmi pozitívne. Ľudia Bratislavu nevzdali a rozhodli sa niečo robiť. Nielen pre seba a navyše spolu. Náročnosť projektu vidím nielen v jeho komplexnosti a ambícii, ale aj v tom, že ho všetci budeme citlivo vnímať a kriticky hodnotiť. Držím mu palce, rád pomôžem a na výsledok sa teším.

Ivan Ježík je riaditeľom Voices n.o. Organizuje semináre, prednáša,  vymýšľa námety a píše scenáre pre videofilmy. V minulosti učil matematiku vo Švédsku, Rakúsku aj Anglicku, pôsobil v bankovom sektore ako výkonný manažér pre internú komunikáciu a elektronické média, v rokoch 2005 – 2008 bol programovým riaditeľom Nadácie Pontis.