Otázky o Starej tržnici – Jakub Ptačin

Čo sa vám vynorí v mysli, keď sa povie Stará tržnica?
Jeden z mála zachovaných pekných a zaujímavých priestorov v Bratislave. Má zaujímavú polohu a pôsobí veľmi “mestsky”.

Čo by ste v Tržnici chceli nájsť Vy?
Živý priestor pre moderný mestský život. Zmysluplné akcie, priestor pre kreatívnych ľudí a okrem toho samozrejme služby, ktoré v Bratislave chýbajú a ktoré by obsahovo a tematicky súviseli s tým, čo sa bude v tržnici diať. Ja by som si chcel prísť do tržnice nakúpiť lokálne potraviny, dať si obed v reštaurácii, ktorá bude využívať tovar týchto výrobcov. Potom povedzme poobede pracovať v príjemnej kaviarni, ktorá by taktiež mohla byť súčasťou tržnice. Chcem si tam odložiť bicykel a možno kúpiť nejaké zaujímavé knihy.
Ako vnímate projekt Aliancie na jej oživenie?
Projekt a celá Aliancia je pre mňa ukážkov toho, že sa veci dajú meniť a robiť aj “zdola”. Že ľudia ešte nie sú úplne apatickí voči tomu, čo sa v meste deje a že sa tu chcú cítiť dobre. Verím, že takýchto projektov bude len a len pribúdať a všetci sa budeme snažiť meniť prostredie okolo nás k lepšiemu a funkčnejšiemu.
Jakub Ptačin je jedným zo zakladateľov občianskeho združenia Backspace, ktoré má za sebou projekty ako Unicamp, Quickkancle, KOLOKOLO či DesignWalks. V rámci projektu To sa nedá redizajnoval webové portály štátnej správy a so svojou značkou Poctivo sa venuje propagácii tradičných poctivých výrobkov.