Otázky o Starej tržnici – Tonbogirl

O Starej tržnici s Tonbogirl.

Čo sa Vám vynorí v mysli, keď sa povie Stará tržnica?
Najprv jej minulosť. Ovocie, zelenina, bagety, ľudia pri lacnom víne, etno shop na poschodí. A nádej, že to bude v budúcnosti troška inak. Stále pre ľudí, ale s väčšou dávkou jemnocitu pre dobré veci a myšlienky.

Čo by ste v Tržnici chceli nájsť Vy?
To, čo v Bratislave dlho chýbalo, ale cítim, že sa to po kúskoch zobúdza. Komunitný život, kúsok krajšej Bratislavy. A ovocie, zeleninu lokálneho pôvodu, ľudí pri dobrom víne a jedle, dizajnové shopy. Multifunkčný priestor s milými ľuďmi, kam to bude ťahať Bratislavčanov aj návštevníkov Bratislavy. Je to ambiciózny projekt, pretože najťažšie a vopred najmenej naplánovateľné je vytvoriť atmosféru.

Ako vnímate projekt Aliancie na jej oživenie?
Ako pozitívne znamenie, že napriek nejakej spoločenskej apatii je viac ľudí, ktorým nie je jedno ako a kde žijú. Ako spojenie síl veľa malých kvapiek, ktorým sa podarilo naštartovať vlnu aktívneho prístupu k zmene, ktorá sa šíri ďalej. Hor sa na surfy!

Marika Majorová je známa ako streetstyle fotografka a bloggerka pod pseudonymom Tonbogirl. Keď práve nefotí, venuje sa tvorbe videí pod značkou GunPowder.