,

Počas sobotného trhu v Starej tržnici sa nudiť rozhodne nebudete!

Jesenné dobroty, Burzu kníh a platní, premietanie filmu „Káva za príbeh“, diskusiu o lokálnych produktoch a farmách, cyklojazdu po Bratislavských trhoviskách a deň plný aktivít pre deti v kaviarni TUTO prinesie TRH-PIAC-MARKT už túto sobotu, 22. novembra v Starej tržnici.

Farmársky a potravinový trh v Starej tržnici 22. novembra 2014.

Posledný jesenný trh bude plný sezónnych dobrôt, ktoré zaplnia prízemie aj poschodie Starej tržnice. Nebudú chýbať mladé vínka od našich stálych vinárov, mäsové výrobky, kurence, kyslá kapusta, či pekárenské výrobky vrátane chleba.

Po prvýkrát privítame tradičné Štramberské uši a českú novinku Šmakoun, potravinu vyrobenú z čistého vaječného bielka, ktorá svojou multifunkčnosťou tak trochu pripomína tofu! Kto má rád klíčky, toho určite poteší stánok SproutMe so semienkami aj nádobkami na ich nakličovanie, v ktorom vám ochotne poradia, ako na to.

Počas návštevy trhu nezostávajte len na prízemí, množstvo stánkov už totiž nájdete aj na poschodí. Tam sa opäť usídli aj Burza kníh a platní organizovaná Družstvom Draksavracia.sk a antikvariátom Karpatský lovec. Nevynechajte ani návštevu zberného bodu Paráda, kde nám môžete darovať vaše nepotrebné veci alebo naopak, niektorým z ponúkaných poskytnúť nový domov. Vaše príspevky poputujú na zbierku na opravu strechy Starej tržnice.

V rámci Týždňa globálneho vzdelávania Platformy MVRO sa tiež o 13:00 uskutoční premietanie autorského dokumentárneho filmu Daniely Krajčovej “Káva za príbeh – ako chutila Stará tržnica”, po ktorom bude o 13:40 nasledovať diskusia o lokálnych produktoch a farmách. Hosťami diskusie budú Petra Molnárová (Slow Food Pressburg), Illah van Oijen (Aliancia Stará Tržnica), Lucia Gallová (Rodinné farmy), Janica Lacová (Jem iné) a lokálni farmári a producenti predávajúci na trhu.

Všetkých, ktorí ľúbia trhy aj bicykle, pozývame na Cyklojazdu TRHni si!, ktorá sa začne o 10:00 pred Starou tržnicou. Pokračovať budeme k záhrade Pod Pyramídou, cez trhy na Žilinskej a Trnavskom Mýte až k Miletičke a naspäť do štartovacieho bodu, k Starej tržnici.

TUTO sa od 22. novembra zmení na Zimnú krajinu fantázie. Deti si vyskúšajú, ako sa býva v iglú, na tvorivých dielničkách od 10:00 do 12:00 budú spolu s rodičmi vyrábať snehuliakov a zimné zvieratká z recyklovaných materiálov, následne sa budú premietať zimné rozprávky a od 14:00 do 15:00 čítať zimné knižky. K tomu všetkému pribudnú ešte aj zábavné súťaže a zimné prekvapenie!

 

TRH-PIAC-MARKT sa koná od 10:00 do 15:00, každú druhú sobotu v Starej tržnici v Bratislave.