,

Počas trhu 7. júna ožije aj námestie pred tržnicou

Potravinové trhy v Starej tržnici ponúkajú okrem kvalitných produktov vždy aj zaujímavé sprievodné aktivity. V sobotu, 7. júna, ožije v rámci Víkendu otvorených parkov a záhrad nielen tržnica, ale aj námestie pred ňou. 
Trh v Starej tržnici ponúka komplexný sortiment od zeleniny a ovocia cez mäsové a mliečne výrobky až po pivá, vína, kávy a čaje od lokálnych producentov a malých obchodníkov. Novinkami sobotného trhu budú Skalický trdelník, navštívi nás aj obľúbené bistro Soupa. Pre veľký úspech sa návštevníci opäť môžu tešiť aj na pravé belgické wafle – Gauffres.

Prvý júnový potravinový trh v Starej tržnici sa bude tiež niesť v znamení Víkendu otvorených parkov a záhrad. Malí aj veľkí sa od 10:00 do 13:00 budú môcť zapojiť do vysádzania pred tržnicou spoločne so Zuzkou (ateliér 7VSFS&VERT) a Michalou (Forester). Sadiť sa bude do vedierok, ktorými vyzdobíme tržnicu a spoločne vysadíme aj jeden z kruhov na námestí pestrými kvetmi a bylinkami. Do výsadby sa smie zapojiť aj verejnosť, kto má, môže si priniesť aj vlastné sadeničky či semienka alebo využiť tie pripravené.

Ateliér záhradnej architektúry 7VFS&VERT pred tržnicou pripraví PARK(ing) Day inštaláciu, kde budú rozdávať semienka, ktoré si deti v malom zemnom pieskovisku budú môcť hneď aj zasiať do prichystaných nádobiek. Dozvedia sa pritom užitočné informácie o sadení a pestovaní rastlín. “Súčasťou naše inštalácie budú aj farebné plachty na lavičkách, okrasné rastliny vo farebných kvetináčoch, či lehátko na oddych. Chceme poukázať na to, že aj na malej ploche o rozlohe 2×2 metre sa dá vytvoriť zelená oddychová zóna a tiež zdôrazniť, aký veľký priestor v strede mesta je bez využitia,” hovorí k inštalácii Zuzana Takáčová z ateliéru 7VFS&VERT.

Potravinový trh v Starej tržnici sa koná od 10:00 do 15:00, PARK(ing) Day inštalácia bude prístupná o hodinu dlhšie, do 16:00.