,

Potravinové trhy TRH-PIAC-MARKT v Starej tržnici oslavujú 1 rok!

Stará tržnica v sobotu, 27. septembra zaháji jesennú trhovú sezónu a zároveň oslávi prvý rok od obnovenia potravinových trhov TRH-PIAC-MARKT v tržnici. Predaj potravín bude opäť sprevádzať aj burza kníh a platní a detský program v multifunkčnom centre TUTO, návštevníkov pohostí aj nová kaviareň Dobre&Dobré.

Potravinové trhy TRH-PIAC-MARKT v Starej tržnici už celý jeden rok prinášajú do centra mesta sezónne potraviny od lokálnych farmárov a malovýrobcov z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné delikatesy zo zahraničia. Sobotná trhová oslava bude zároveň zahájením jesennej trhovej sezóny, tešiť sa tak určite môžete na tekvice, jedlé gaštany, syry, vína a ďalšie dobroty.

TRH-PIAC-MARKT aj naďalej zvyšuje transparentnosť týkajúcu sa predajcov a pôvodu ponúkaných potravín; okrem už stabilných ceduliek s označením výrobcov/obchodníkov a lokalitou, odkiaľ produkt pochádza, budú odteraz samostatnou ceduľkou („červeným slimákom“ – symbolom hnutia Slow Food®) označení aj predajcovia, spolupracujúci so Slow Food Pressburg. Slow Food® je medzinárodným hnutím, ku ktorému sa vo viac ako 150 krajinách sveta hlási viac ako milión ľudí. Spoločne sa usilujú o zachovanie miestnych potravinových a kulinárskych tradícií stavajúc na dobrých, čistých a férových potravinách. Viac informácií o hnutí Slow Food® a jeho činnosti sa v prípade záujmu návštevníci dozvedia pri informačnom pulte priamo počas trhu.

Prvýkrát počas trhu pohostí návštevníkov vo svojich priestoroch aj kaviareň Dobre&Dobré, ktorá v pondelok spustila skúšobnú prevádzku. Kaviareň pod taktovkou OZ Vagus ponúka kávu, domáce limonády a iné nápoje, aj niečo na zahryznutie a zároveň poskytuje prácu pre ľudí bez domova, ktorí týmto spôsobom dostanú novú šancu začleniť sa do bežného života.

Multifunkčný priestor TUTO opäť prichýli tých najmenších, pre ktorých budú pripravené Vnímavé hračky, omaľovánky aj nejaké tie dobrôtky pod zúbky, na poschodí tržnice potravinovú ponuku opäť ozvláštni Burza kníh a platní.

TRH-PIAC-MARKT sa koná každú druhú sobotu v Starej tržnici na Námestí SNP 25 v Bratislave, od 10:00 do 15:00.

 

Odkazy:

www.staratrznica.sk

http://www.slowfood-pressburg.sk/

Dobre&Dobré: https://www.facebook.com/cafedobre

TUTO: https://www.facebook.com/tutostaratrznica

TRH-PIAC-MARKT: https://www.facebook.com/events/332867700214376/

Burza kníh a platní: https://www.facebook.com/events/1463655877239411/