,

S chuťou na trh!

Prvý májový potravinový trh v Starej tržnici sa ponesie v znamení celosvetového hnutia za lepšiu stravu Food Revolution Day. Pestrá trhová ponuka tak bude tentokrát doplnená o sprievodný program zameraný na edukáciu v oblasti zdravej stravy.

Sezónne dobroty na trh opäť prinesú pestovatelia z okolia Bratislavy. V Starej tržnici tak tentokrát nájdete prvé jarné jahody, ale aj posledné lokálne špargle v sezóne. Sortiment bude opäť doplnený aj o cudzokrajné špeciality, novinkami budú pre tento raz belgické pivá, pralinky a Gaufres – vafle! Nezabudnite sa zastaviť ani v stánku Ceramel, kde vám načapujú “medoládu” podľa ich rodinnej receptúry. K tomu cestoviny, ryža, soľ, mäsové aj mliečne výrobky – jar je bohatá a trh v Starej tržnici bude tiež taký, takže návštevu supermarketu môžete odložiť.

Stará tržnica sa 17. mája stane tiež súčasťou Food Revolution Day Slovakia. Food Revolution Day je výzvou pre školy, škôlky,organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať a zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými. Medzinárodne sa jedná o tretí ročník, na Slovensku organizuje O.Z. Jem iné toto podujatie druhýkrát.

„Cieľom Food Revolution Day je nadchnúť deti pre jedlo a pomôcť im vyznať sa v jedle a tým ich pripraviť na dlhý a zdravý život. Každé dieťa by malo rozumieť tomu, odkiaľ jedlo pochádza, ako ho uvariť a ako vplýva na naše telo – a mojím cieľom je uskutočniť to.Chceme, aby sa 16. mája zapojilo čo najviac škôl a aby varilo a učilo sa o jedle každé dieťa. Dnešné deti sú prvou generáciou,o ktorej sa predpovedá, že sa dožijú nižšieho veku ako ich rodičia, kvôli nesprávnej strave a neaktivite a je našou zodpovednosťou to zmeniť.“ hovorí Jamie Oliver, iniciátor FRD.

Voľným pokračovaním a zároveň sprievodným programom Food Revolution Day je sobotňajší Trh-Piac-Markt v Starej Tržnici. Okrem tradičného potravinového trhu, sa 17. mája môžete tešiť na športové TRX aktivity, diskusie so zaujímavými hosťami, na workshopy pre deti aj dospelých, ale hlavne na otvorenie edukačného centra -teoretickej a praktickej školy varenia Jem iné v Starej tržnici.

Škola varenia Jem iné bude mať v tento deň Deň otvorených dverí,môžete sa prísť zoznámiť so zakladateľkami Janicou a Anetou,budúcimi lektormi Školy varenia a nazrieť do plánovaného harmonogramu. Celý deň budú prebiehať otvorené, ukážkové kurzy varenia.