,

S trhom rastie chuť!

TRH-PIAC-MARKT v Starej tržnici sa vracia i v novom roku, a to už v sobotu, 15. februára od 10:00 do 15:00!  V ponuke nájdete mix sezónnych potravinových produktov od farmárov a malovýrobcov z okolia Bratislavy, ako aj delikatesy z krajín vzdialenejších.

Sezónne ovocie a zelenina vo februári, to sú najmä jablká, ktoré budú tentokrát k dispozícii aj v biokvalite od nového trhovníka pána Fialu. Chýbať však nebude ani mrkva, cesnak, cibuľa, zemiaky. Nová pestovateľská rodina z Nitry prinesie solené aj nesolené tekvicové jadierka, ktoré ako jediné získali certifikát „regionálneho produktu PONITRIE“.

Pred tržnicou nájdete stánky s mäsovými špecialitami. Rodinná mäsiareň Parížek vás určite poteší bohatou ponukou tradičných mäsových výrobkov bez konzervantov a čerstvý burger vám priamo pred očami ugriluje a pripraví Regal burger. Novinkami budú aj sirupy, džemy, pečené čaje a kvalitná káva vo fair-trade kvalite od Green Plantation, no stretnete tu aj ďalších, starých známych predajcov z ostatných trhov.

Teší sa na vás tiež pop-up Škola varenia, ktorá svoju stálu prevádzku spustí v priestoroch tržnice už máji. Pochutnáte si na dobrotách z kuchyne Jem iné, ktorá vám k nim ponúkne aj samotné recepty na domácu prípravu. Stále tvoríme Staromestskú kuchárku, takže ak doma ukrývate tradičné recepty, budeme radi, ak sa s nami o ne podelíte. „Počas celého dňa budeme k dispozícii na konzultácie, takže sa za na nami neváhajte zastaviť na prízemí v ľavej časti budovy,“ hovorí spoluzakladateľka projektu, Janica Lacová.

Pre deti je pripravená tvorivá dielňa, kde si vo fašiangovom duchu budú môcť vyrobiť masky a spolu s Forester zasadiť prvé semiačka, z ktorých do leta vyrastú rastlinky na prvú tržnicovú záhradku. Kto si bude chcieť pestovať rastlinku doma, stačí si so sebou priniesť vhodnú nádobu – napríklad krabičku od vajíčok. Kočíky mamičkám a ocinom ako obyčajne postrážia dobrovoľníčky v informačnom stánku pri vstupe do tržnice.