,

Sobotný trh bude praskať vo švíkoch!

Ôsmeho novembra čaká Starú tržnicu najplnší potravinový TRH-PIAC-MARKT od jeho spustenia minulú jeseň. Trhovníci tento raz obsadia nielen prízemie, ale aj časť poschodia.

Jesenné, sezónne produkty, vína, džemy, mäsové výrobky, med, ovocie, aj zeleninu nájdu návštevníci na sobotnom trhu v Starej tržnici. Novinky sa objavia najmä v sekcii gastrostánkov, TRH-PIAC-MARKT po prvý raz navštívi Qualiarestaurant šéfkuchára Zdeňka Michálka, ktorá nasýti hladošov svojou bio & raw ponukou. Gastronomický zážitok je zaručený! Tradičné slovenské jedlá z netradičných surovín pre zmenu predstaví kulinART.

Na poschodí tržnice bude rozvoniavať čerstvo pripravený Regalburger, po ktorom dobre padne niektoré zo špeciálnych pív Damián. Kto bude mať ešte chuť aj na sladkú bodku, toho určite uspokoja makrónky od Ooh-la-la.

Romantické duše poteší starožitný bazár z hradu Devín, ktorý sa na zimu sťahuje do Starej tržnice a o zábavu malých návštevníkov sa už tradične postará TUTO s tvorivými dielničkami “Pripravujeme sa na zimu”.

Na prvom poschodí bude otvorený aj stály zberný bod Paráda!, kam môžu návštevníci priniesť svoje nepotrebné veci – oblečenie, riady, platne, knihy a podobné, alebo si odtiaľ niečo pekné odniesť. Príspevky vyzbierané v zbernom bode putujú na verejnú zbierku Obnovme spolu Starú tržnicu! na opravu jej zatekajúcej strechy.