,

Stará tržnica a Orange Music Live prinesú do Bratislavy koncerty Morcheeba, Jana Kirschner a The Cinematic Orchestra

Morcheeba, Jana Kirschner a The Cinematic Orchestra sú prvými potvrdenými menami, ktoré túto jeseň vystúpia v Starej tržnici pod značkou Orange Music Live. Spoločný projekt Aliancie Stará Tržnica a Orange Slovensko sľubuje pravidelné koncerty slovenských aj zahraničných populárnych zoskupení.

Orange Music Live je séria koncertov populárnych hudobných skupín, ktorá vznikla zo spolupráce Orange Slovensko a Aliancie Stará Tržnica s etablovanými miestnymi promotérmi. Projekt zaháji svojím koncertom britská formácia Morcheeba, ktorá sa v historických priestoroch v centre Bratislavy predstaví publiku už v septembri. Ďalšími potvrdenými jesennými koncertmi sú The Cinematic Orchestra a Jana Kirschner, ktorá práve v Starej tržnici ukončí svoje jesenné turné Moruša Čierna Tour.

„Projekt Orange Music Live je skvelou príležitosťou, ako podporiť lokálnych promotérov a zároveň priniesť do Bratislavy hudobnú produkciu svetových kvalít. Tešíme sa, že vďaka tejto spolupráci vieme návštevníkom ponúknuť opäť o niečo pestrejší a zaujímavejší program,“ hovorí o novom projekte Gábor Bindics z Aliancie Stará Tržnica.

Zážitky z koncertov budú ešte lepšie pre zákazníkov Orangeu, ktorých čakajú špeciálne výhody a benefity. Tie spoločnosť Orange predstaví v priebehu nasledujúcich týždňov.

Kultová britská formácia Morcheeba so speváčkou Skye Edwards sa v rámci Orange Music Live predstaví v bratislavskej Starej tržnici už 13. septembra. Kapela má na konte osem albumov, pričom na tom poslednom, Head Up Hight z roku 2013, sa vracia k svojmu typickému zvuku z 90. rokov. Skupina vo svojej tvorbe umne mieša prvky trip-hopu, folku a popu a patrí k najvplyvnejším na britskej nezávislej hudobnej scéne. Na koncerte, ktorý do Starej tržnice v rámci projektu Orange Music Live prinesie agentúra Ore Pole, odznejú aj najväčšie hity ako The Sea, Trigger Hippie, Blindfold či Rome Wasn’t Built in a Day.

Unikátny zážitok čaká návštevníkov Starej tržnice 28. októbra. Jana Kirschner tu ukončí svoje jesenné turné k aktuálnemu oceňovanému albumu Moruša Čierna Tour. Výnimočné piesne ako Idú či Muzika predvedie spolu s Janou orchester zložený z jedenástich skvelých muzikantov zo Slovenska a Čiech. Koncert bude aj vďaka spolupráci s Orange Slovensko sprevádzať na mieru pripravená videoprojekcia.

Na novembrovom Orange Music Live predstavia britskí The Cinematic Orchestra svoj nový album, ktorého vydanie je plánované na október 2015. Už 18. novembra zaznejú v Starej tržnici ich typicky pestré kombinácie žánrov, ktoré evokujú filmovú hudbu. Kapela pod vedením frontmana Jasona Swinscoa pozostáva z viacerých spevákov a džezových hudobníkov, ktorí predvedú vydarené spojenia elektroniky s klasickou hudbou. Koncert jednej z vlajkových lodí renomovaného vydavateľstva Ninja Tune prinesie do Starej tržnice pod hlavičkou Orange Music Live agentúra Samé Ucho.

Vstupenky na koncerty budú k dispozícii v predpredaji online na portáloch orepole.sk, tixy.sk a ticketportal.sk.

Stará tržnica a Orange Music Live uvádzajú:

13. 9. 2015, Morcheeba

Predpredaj: http://bit.ly/1I2HNc9

Koncert pripravený v spolupráci s agentúrou Ore Pole.

28. 10. 2015, Jana Kirschner – Moruša Čierna Tour

Predpredaj: http://bit.ly/1K1fmNY

18. 11. 2015, The Cinematic Orchestra

Predpredaj: http://bit.ly/1IVhWU5

Koncert pripravený v spolupráci s agentúrou Samé Ucho