, ,

Stará tržnica má vlastnú sódovku!

Prvú augustovú sobotu vás v Starej tržnici osvieži nielen koktejl sezónnych potravín, ale aj úplná novinka, sódová voda vyrobená v Starej tržnici! Na trhu 2. augusta ju budete môcť ochutnať čistú alebo miešanú so sirupmi, či vínom.

Stará tržnica vám na najbližšom zo svojich potravinových trhov TRH-PIAC-MARKT predstaví svoju novinku, sódovú vodu vyrábanú priamo v tržnici.

“V rámci našej spolupráce s občianskym združením Bratislavské rožky sme zistili, že v Starej tržnici sa kedysi nachádzal výmenný bod pre sódové fľaše. Tak sa nám to zapáčilo, že sme rozhodli na tento historický fakt nadviazať otvorením vlastnej sódovkárne. Radi prepájame históriu so súčasnosťou,” hovorí k myšlienke Gábor Bindics z Aliancie Stará Tržnica, ktorá budovu prevádzkuje.

Okrem ochutnávky sa v sobotu budete môcť pozrieť aj na to, ako sa sódová voda vyrába dnes a ako to bolo v minulosti. Na poschodí tržnice nájdete nielen funkčnú sódovkáreň, ale aj výstavu historických artefaktov spojených s výrobou sódy – stroj, fľaše či staré plagáty. Výstava je pripravovaná v spolupráci s Múzeom obchodu a po skončení trhu sa jej časť presunie do budúcej kaviarne Dobre&Dobré v Starej tržnici, kde bude k zhliadnutiu až do konca septembra. Počas trvania výstavy vám tiež v kaviarni ponúknu tento nápoj zdarma.

Okrem sódovej vody na trhu samozrejme nájdete aj ďalšie potravinové produkty od lokálnych farmárov najmä z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné výrobky od malých obchodníkov. Po dlhšej prestávke sa na trhu opäť zastaví farma Georgina s kozími a kravskými, prírodnými aj ochutenými syrmi a čokolády Chocomaze.

Na poschodí bude okrem výstavy prebiehať aj sprievodný program so združením Na streche, ktoré vám dá tipy, ako pestovať rastliny v záhrade či na balkóne a predstaví svoj projekt strešnej mestskej záhrady.

TRH-PIAC-MARKT v Starej tržnici sa koná každú druhú sobotu, od 10:00 do 15:00.

 

Sledujte Starú tržnicu aj na sociálnych sieťach:

facebook.com/staratrznica

twitter.com/staratrznica

instagram.com/staratrznica


Ďalšie informácie o trhu: https://www.facebook.com/events/308168979351368/

Ďalšie informácie o sódovke: https://www.facebook.com/events/295348463986940/

Ďalšie informácie o aktivitách Na streche: https://www.facebook.com/events/345706772246041/ 

Ďalšie informácie o kaviarni Dobre&Dobré: facebook.com/cafedobre