, , ,

Šťastný Nový Rok a malá rekapitulácia toho starého

Prajeme Vám šťastný, veselý aj úspešný Nový Rok 2015! Nový rok, to je nový začiatok, nové plány, vízie a ciele, ktoré treba dosiahnuť. Než sa však začneme pozerať do budúcnosti, je dobré rekapitulovať minulosť a my Vám teda prinášame prehľad siedmych vecí, ktoré sa nám v minulom roku podarili a z ktorých sa veľmi tešíme. :)

1. Po deviatich mesiacoch od spustenia potravinových trhov sme v máji zvýšili periodicitu ich konania z raz mesačne na každú druhú sobotu.

Potravinový trh v Starej tržnici.

2. Postupne sa otvárali prevádzky poskytujúce služby v Starej tržnici, v máji zahájili svoju činnosť Škola varenia Jem iné a obchod s potravinami U Paulíka, nasledovala multifunkčná kaviareň pre rodiny TUTO a kaviareň zamestnávajúca bezdomovcov Dobre&Dobré.

TUTO Stará tržnica

3. V spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a festivalom [fjúžn] sme od apríla začali organizovať pravidelné, neformálne komunitné podujatie Nedeľná Paráda, na ktorom svoju kultúru predstaví vždy iná minorita žijúca na Slovensku.

Celý svet pod jednou strechou

4. V Starej tržnici sa za uplynulý rok uskutočnilo spolu 61 podujatí pre verejnosť, z toho 19 bolo trhov a približne dve tretiny boli prístupné bez vstupného.

Noc vyskúmníkov Stará tržnica 2014

5. Pamätáte si ešte na nepekné, hliníkovo sklenené búdy na galérii tržnice? Tak tým dala budova tento rok tiež zbohom. Výsledkom je otvorený, využiteľný priestor, viac svetla a odhalené pôvodné okná, ktoré tieto opachy predtým zakrývali.

Stará tržnica v Bratislave

6. V decembri prišla posledná tohtoročná zmena, no pre nás asi najdôležitejšia. Na všetky okná bol inštalovaný závesový systém, ktorý udržiava v budove viac tepla, prepúšťa von menej hluku a markantne zlepšuje akustiku.

Vianočný Dobrý trh 2014

7. Zberný bod Paráda vám už rok umožňuje zbaviť sa starých vecí a neprodukovať pritom odpad. Staré oblečenie, riady, malý nábytok, doplnky, knihy a rôzne iné drobnosti môžete priniesť k nám, kde si počkajú na nového majiteľa. Ak si chcete niečo pekné zobrať, stačí na mieste prispieť na našu zbierku Obnovme spolu Starú tržnicu, ktorá prebieha pod záštitou projektu Dobrá krajina. Z vyzbieraných peňazí plánujeme opraviť zatekajúcu strechu tržnice.

Zberný bod v Starej tržnici