,

Stretnime sa na trhu už každú sobotu!

Kvalitné potraviny, ale aj množstvo sprievodného programu, burzy, bazáry a detské dielne, nájdete v Starej tržnici od 21. marca už každú sobotu. Výnimkou budú sviatočné dni, ktoré v tomto roku pripadajú na soboty 4. apríla a 26. decembra.

Potravinové trhy v Starej tržnici

TRH-PIAC-MARKT je potravinový trh v Starej tržnici, ktorý sa koná od 21. marca už každú sobotu. Sezónne, lokálne a regionálne remeselné potraviny, ktoré predávajú samotní producenti, dopĺňajú kvalitné špeciality z ostatných regiónov Slovenska aj zahraničia. “Pri výbere trhovníkov dbáme na kvalitu ponúkaných produktov, pričom uprednostňujeme lokálnych producentov z okolia Bratislavy,” vysvetľuje organizátorka trhov Illah van Oijen z Aliancie Stará Tržnica. Predaj potravín, ktorý prebieha primárne na prízemí tržnice, dopĺňajú sprievodné aktivity na balkóne a v okolitých prevádzkach. Spolu s trhmi sa konajú pravidelné burzy starožitností, kníh a oblečenia, ktoré sa periodicky striedajú s ďalšími špeciálnymi aktivitami. “Počas trhu 21. marca burzy vystrieda špeciálny frankofónny trh, ktorý sa u nás koná v rámci aktuálne prebiehajúceho Mesiaca Frankofónie v Bratislave,” dopĺňa Illah. Novinkou na trhoch bude tiež zberná nádoba na použitý kuchynský olej, ktorý môžu návštevníci v uzavretých plastových fľašiach odovzdať v info-pointe. Vyzbieraný olej bude ďalej postúpený na recykláciu.

Keďže 21. marec je tiež považovaný za prvý jarný deň, na trhu sa nájde niečo aj pre pestovateľov, a to výmenný kútik semienok a sadeničiek na balkóne. Ak máte zároveň priestor pre vysadenie jednej, či dvoch hriadok naviac, môžete sa zapojiť do projektu Vypestuj Dobro a bezplatne získať semienka reďkovky, mrkvy, šalátu, uhoriek a ďalšej zeleniny.

Pravidelné detské dielne, ktoré sa konajú v kaviarni TUTO v Starej tržnici, pozývajú na najbližšom trhu na tvorivé dielničky pre všetky detičky. Vyrábať sa budú venčeky a zvieratká z papiera.

Ďalší trh sa uskutoční aj o týždeň, 28. marca, o sprievodný program sa v tomto prípade postará Kreativita&Hobby trh, ktorý bude pokračovať aj druhý deň, 29. marca počas Nedeľnej Parády. Následne budú mať trhy Veľkonočnú prestávku a v každo-sobotnej periodicite budú pokračovať opäť od 11. apríla.