,

Tradične na trh!

Predveľkonočný trh v Starej tržnici sa uskutoční už v sobotu, 12. apríla. V ponuke bude opäť množstvo noviniek aj známe stálice, aktivity pre deti vo Veľkonočnom duchu a hlavne dobrá nálada.

Novinkami predveľkonočného trhu v Starej tržnici budú sirupy a biomed z Maďarska, rozšírený sortiment dolnorakúskych špecialít, k tomu francúzske crepes, káva z Rwandy a dobroty z Kréty. Tešiť sa však môžete aj na tradičné slovenské vajíčka, syry, jogurty, džúsy, divinové špeciality z Elesko, či vína rôznych druhov a chutí.

Pre deti sú pripravené tvorivé dielne a aktivity v súznení s blížiacou sa Veľkou nocou. Budeme hľadať ukryté vajíčka v Starej tržnici, výrabať vence a veľkonočné ozdoby, špeciálne prekvapenie pre najmenších si pripravili aj Vnímavé hračky.

Na trhu uvedieme tiež nové podujatie, ktoré bude po prvýkrát prebiehať hneď v nasledujúci deň, 13. apríla. Komunitná nedeľa s názvom Nedeľná Paráda sa bude niesť v znamení festivalu [fjúžn] a spoznávania neznámeho. Hlavnou hviezdou bude kaukazský chlieb od malovýrobcov z Banskej Bystrice, ktorý budete môcť ochutnať v oba dni. Ďalšou špecialitou oboch dní budú cigánske jedlá od školy varenia Chefparade, ktoré bude pripravovať v rámci akcie Gypsy Food Festival. Príďte ochutnať cigánske špeciality, okrem chuťového pôžitku tým tiež podporíte aktivity občianskeho združenia Divé maky. Treťou celovíkendovou aktivitou bude chránený trh na galérii, kde si budete môcť zakúpiť výrobky od ľudí s postihnutím.