Trhy v Starej tržnici sú aj o vzájomnej symbióze

2015_CHUTE_VIDIEKA_foto_Boris_Nemeth_179

Potravinové trhy v Starej tržnici si počas svojej trojročnej existencie našli svojich verných zákazníkov, ktorí sa k nám pravidelne vracajú každú sobotu, aby si nakúpili obľúbené potraviny, porozprávali sa s ich výrobcami, či dovozcami, stretli sa s rodinou, kamarátmi, známymi a strávili u nás príjemný čas.

Predajcovia a predovšetkým produkty, ktoré ponúkajú, podliehajú dôkladnému výberu a to hlavne preto, aby sme návštevníkom garantovali pôvod, kvalitu, čerstvosť, ale i rozmanitosť ponúkaných potravín. Záleží nám na tom, aby bola ponuka čo najširšia, a aby návštevníkom svoje produkty predávali tí, ktorí sa pestovaniu, spracovaniu, prípadne dovozu sami venujú. Uprednostňujeme domácich roľníkov, výrobcov a pri produktoch zo zahraničia vyberáme malých špecializovaných dovozcov, ktorý región, výrobcov a dovážaný produkt dokonale poznajú.

Každý z trhovníkov prináša na trhy jedinečné produkty, či už ich vyrába, alebo dováža. Predajcovia sa medzi sebou rešpektujú a sú si v mnohom nápomocní. Symbióza medzi trhovníkmi je vnímaná aj zo strany návštevníkov a výrazne prispieva k jedinečnej atmosfére našich trhov.

Aj z toho dôvodu bolo pre nás neprípustné, aby sme tolerovali bezdôvodné povyšovanie sa pána Kubenu nad ostatných, neprimerané komentáre na adresu iných trhovníkov (ale aj návštevníkov tržnice) a ich produktov, ako aj ich priame osočovanie.

Dlhšie pretrvávajúci negatívny postoj p. Kubenu predovšetkým voči manželom Šataníkovým a nimi ponúkanému sortimentu, prerástol v sobotu, 8.10.2016, v osobný konflikt. Neprimerané invektívy mali za dôsledok privolanie policajnej hliadky (z vlastnej iniciatívy p. Kubenu).

Dlhodobo bolo z našej strany, ale aj zo strany mnohých predajcov, negatívne správanie p. Kubenu tolerované, ale v deň, keď sa rozhodol privolať na trh políciu prekročil hranicu únosnosti. Následne sme sa jednoznačne a definitívne rozhodli, že ho z trhov vylúčime. Vylúčenie predajcu p. Kubenu nesúviselo s kvalitou jeho tovaru, ale jedine s jeho neakceptovateľným správaním. Okrem sporu s manželmi Šataníkovými totiž pán Kubena pravidelne používal pri komunikácii vulgarizmy nielen smerom k ostatnému tímu, predajcom, ale aj k zákazníkom, čím neustále narúšal chod TRHu.

Naším cieľom je, aby ľudia na sobotných trhoch nielen nakúpili či predali svoj sortiment, ale sa aj u nás príjemne cítili a strávili spolu pekné chvíle a spravíme všetko pre to, aby tomu takto bolo aj naďalej.