,

V sobotu zahájime letnú trhovú sezónu!

21. júna oslávime začiatok leta na trhu v Starej tržnici. Nájdete tu čerstvé ovocie a zeleninu z okolia Bratislavy, ako aj rôzne ďalšie pochutiny od overených lokálnych producentov a obchodníkov.Sprievodný program plný edukačných aktivít nielen pre deti bude tentokrát venovaný včelám.

Prvý letný trh po kratšej odmlke opäť ponúkne obľúbené zrejúce slovenské syry Hliadlovský, hladné bruchá nasýti talianska reštaurácia Mille Baci a novinkou bude aj priamo na trhu grilovaný oštiepok. V Starej tržnici už v sobotu nájdete aj bio pekáreň, fair-trade kávu, himalájsku soľ, ale aj vína, pivá a čaje na uhasenie smädu. K tomu ovocie aj zelenina, čokoláda, džemy a samozrejme med!
Sprievodný program na trhu bude totiž tentokrát venovaný včelám. Stálica potravinových trhov v tržnici, medový obchod Ceramel, prinesie živé včely v priehľadnom úli, s deťmi budeme šúľať guľky z medového cesta a zdobiť medovníky. Chýbať nebude ani maľovanie na tvár, výroba včeličiek z použitých toaletných roliek či omaľovánky s organizáciou Greenspeace, ktorá sa trhu zúčastní s vlastným infostánkom.
V Škole varenia bude túto sobotu prebiehať kurz prípravy pečiva. Janica s Anetou vám ukážu, ako sa pečie špaldový chlieb s droždím aj kváskový ražný, ktorý si sami dokončíte doma. Chlebom to však nekončí, dozviete sa aj ako si pripraviť domáce kaiserky, ktoré si spolu s chlebom a kváskom odnesiete domov v novej ošatke. Účasť na kurze je spoplatnená a počet miest obmedzený, vstupenky si môžete zakúpiť na stránke predpredaj.sk.

 

Trh v Starej tržnici sa koná každú druhú sobotu, od 10:00 do 15:00.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:

facebook.com/staratrznica

twitter.com/staratrznica

instagram.com/staratrznica