, , ,

Veselý december v Starej tržnici

Stará tržnica v predvianočnom období ponúkne viacero zaujímavých podujatí, pripravuje sa mikulášsky TRH-PIAC-MARKT, koncert islandskej skupiny GUS GUS, dizajnový trh Urban Market, Vianočný žúr chalaňov aj minulý rok mega úspešný Vianočný Dobrý trh! Okrem toho prebiehajú aj neustále rekonštrukcie a zlepšenia, najnovšie pribudli na oknách špeciálne závesy na zníženie hluku prenikajúceho do okolia.

Najbližší potravinový trh v Starej tržnici sa uskutoční 6. decembra

Najbližší potravinový trh v Starej tržnici sa uskutoční na Mikuláša, 6. decembra. Okrem tradične chutných a zaujímavých potravín na prízemí, nájdu v tržnici návštevníci trhu aj množstvo sprievodného programu, ochutnávky, výstavy a zaujímavé projekty, ktoré sa budú prezentovať na prvom poschodí.

„Spolu s našimi producentmi pripravujeme ochutnávku ich produktov a varenie naživo, tešíme sa aj na stretnutie s ľuďmi, ktorí stoja za projektom Bielokarpatský Ovocný Poklad. Ich cieľom je ochrana starých a okrajových odrôd ovocných drevín v regióne Bielych Karpát,“ informuje o sprievodnom programe Illah van Oijen, usporiadateľka trhu z Aliancie Stará Tržnica.

Bratislavské regionálne ochranárske združenie predstaví svoj projekt „Adoptujte si kozu“. Združenie chce vrátiť na lúky kvety, mimo iných aj bratislavské orchidey, ktoré z ich prirodzeného prostredia vytláčajú kríky. Práve kozy, ktoré ich spásajú, môžu pomôcť s návratom rovnováhy do narušeného ekosystému.

Pre deti budú v TUTO pripravené od 10:00 do 12:00 Mikulášske tvorivé dielničky. Za pomoci papiera, nožničiek a lepidla budú spoločne s Majkou z Neposedných nožníc vyrábať veselých Mikulášov. Od 12:00 do 15:00 môžu deti predviesť na malom pódiu svoj talent s pripravenou básničkou či pesničkou, o 15:00 zo svojej prvotiny Darček pre Deda Mráza prečíta autorka knižky Zuzana Svobodová. Spoločne s deťmi potom vytvorí pre Deda Mráza originálny, vlastnoručne robený darček.

V nedeľu po trhu privítame v Starej tržnici islandskú kapelu Gus Gus. Bratislavské vystúpenie bude prierezom celej 19-ročnej kariéry zoskupenia a okrem materiálu z nového albumu Mexico zaznejú tiež staršie hity ako Ladyshave či Polyesterday.

Ďalší víkend, 13. – 14. decembra bude v Starej tržnici patriť dizajnovému Urban Marketu, ktorý predstaví stovku slovenských, aj zahraničných dizajnérov. Predajnú výstavu bude dopĺňať bohatý sprievodný program plný koncertov pripravených v spolupráci s Demovnica_FM, tvorivých dielní a diskusií.

V pondelok, 15. decembra Vás pozývame na Vianočný žúr chalaňov, ktorý sa uskutoční po obľúbenom, charitatívnom Vianočnom bazári chalaňov, ktorý sa tento rok koná cez ulicu, vo V-Klube.

V poslednú, predvianočnú sobotu Vás na sviatky vyprevadíme s Vianočným Dobrým trhom, ktorý sa bude konať v Starej tržnici, aj na Nedbalovej ulici a Laurinskej ulici. Dobré potraviny, dizajnové výrobky a veselý program sú samozrejmosťou.

Okrem nabitého programu má Stará tržnica aj novinku týkajúcu sa vybavenia, začali sa totiž práce na odhlučnení budovy. Na oknách postupne pribúdajú ťažké, špeciálne závesy, ktoré redukujú hluk prenikajúci do okolia a zároveň majú pozitívny efekt na tepelnú izoláciu budovy.