,

Viva Musica! Carlos Piňana: Flamenco History

Festival Viva Musica! sa ani tento rok nevyhne Starej tržnici! V posledný júlový večer sa pripravte na horúce rytmy flamenca v podaní svetového gitaristu Carlosa Piňanu!

Flamenco History

Projekt Flamenco Symphony je projektom španielskeho gitaristu Carlosa Piñanu, ktorý patrí medzi najlepších flamenco gitaristov súčasnosti. Okrem hry na gitaru sa venuje aj komponovaniu a je autorom viacerých flamenco projektov (Misa Flamenca, Body & Souls a ďalšie).

V rámci koncertu na Viva Musica! festivale sa predstaví spoločne so španielskym spevákom Augustínom Garnésom, perkusionistom Miguelom Angelom Orengom a tanečnicou Maise Marquez v sprievode orchestra Moravskej filharmónie Olomouc pod taktovkou Jana Kučeru.

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na: http://bit.ly/1LPL3J0

Flamenco je kultúrny fenomén, ktorý bol organizáciou UNESCO v roku 2010 vyhlásený za celosvetové nemateriálne dedičstvo ľudstva. Od svojho vzniku v oblasti juhošpanielskej Andalúzie sa postupne rozšírilo do celého sveta a dnes sa flamencové prvky s obľubou a často miešajú takmer so všetkými existujúcimi hudobnými štýlmi od popu, jazzu, hip hopu, reggae až po klasiku.