,

WhatCity? Komunitné záhrady

Druhé podujatie zo série WhatCity? privedie do Bratislavy Marca Clausena, spoluzakladateľa najznámejšej nemeckej komunitnej záhrady v Berlíne, Prinzessinnengärten. Záhrada plní edukatívne aj sociálne funkcie doplnené o ďalšie služby, ako je napríklad pop-up bufet. Marco vo svojej prednáške predstaví pozadie tohto jedinečného projektu a objasní myšlienku jeho ekonomickej udržateľnosti.
https://www.facebook.com/pages/Prinzessinnengarten/472584390102

Prednáška bude prebiehať v anglickom jazyku.

Michala Hrnčiarová na WhatCity? pokrstí svoju novú knihu “Balkón ako záhradka”. Michala sa venuje pestovaniu jedlých rastlín v nádobách, kde experimentuje s rôznymi druhmi zeleniny, ovocia, kvetov a byliniek. Pri pestovaní využíva princípy permakultúrneho pestovania a záhradného upcyklingu. Vo svojom blogu http://www.foresterblog.sk/ okrem zdieľania svojich pestovateľských skúseností tiež mapuje zelené iniciatívy, ktoré sa dejú v hlavnom meste a tiež v ďalších mestách, ktoré navštívila.

Program:
17:30 krst knihy Michaly Hrnčiarovej “Balkón ako záhradka”
18:00 Marco Clausen “Cultivating a different City”, prednáška
19.00 piknik a voľná zábava

Pre koho je podujatie určené: urbanisti, dizajnéri, záujemcovia o vybudovanie vlastnej komunitnej záhrady či pop-up reštaurácie, mestskí pestovatelia a fanúšikov zelenšieho a prívetivejšieho mesta.

Na piknik si môžete priniesť vlastné občerstvenie.

WhatCity? je formát prednášok a workshopov, ktorý hľadá nové urbánne stratégie a ekonomické modely kolaborácie pre zlepšenie životného prostredia v meste. Prvý ročník do Bratislavy privedie berlínskych expertov z oblasti dizajnu, architektúry, urbanizmu či komunitných projektov. WhatCity? chce byť platformou, ktorá aj na základe prípadových štúdií zo zahraničia ponúkne funkčné nástroje na efektívny rozvoj mesta a prepojí občianske iniciatívy, odborníkov a mestské autority a bude hľadať vízie pre Bratislavu.

Pripravuje Aliancia Stará tržnica, o.z., Goethe Institut Bratislava