Letná umelecká inštalácia

Letná umelecká inštalácia

INNER LIFE by MAOTIK

Zažite a vytvorte unikátny digitálny svet živých obrazov a zvukov, ktoré reagujú na váš pohyb. Staňte sa súčasťou umeleckého diela INNER LIFE by MAOTIK v Starej tržnici!

Po minuloročnej úspešnej inštalácii TUBE od Numen/For Use sme sa spolu s partnermi, Slovenskou sporiteľňou, Festivalom Biela noc, Hlavným mestom Bratislava, BKIS a BSK, opäť rozhodli venovať celé leto umeniu. Inštalácia svojou interaktivitou nadväzuje na tú z minulého roka, rovnako bude mať každý návštevník možnosť stať sa jej súčasťou.

“Tak ako sa snažíme povzbudzovať ľudí, aby verili v budúcnosť na Slovensku, chceme tiež prispievať ku kultúrnemu životu v našom hlavnom meste. Aby ľudí lákalo tu tráviť čas, stretávať sa v rámci komunít a stať sa aktívnou súčasťou Bratislavy. Sme radi, že môžeme aj tento rok pokračovať v našom partnerstve so Starou tržnicou, a po minuloročnej úspešnej inštalácii Tube tento rok priniesť  interaktívnu inštaláciu digitálneho umenia. Tešíme sa z originálnych nápadov a technológií umelcov a samozrejme, pozývame celé rodiny, aby si tento zážitok určite nenechali ujsť,” konštatuje Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne.

Podlaha Starej tržnice sa premení na interaktívne plátno, na ktorom návštevníci vytvoria pohybom svojho tela neopakovateľné digitálne obrazce a zvuky. Vzniká na ňom   zväčšený prírodný mikrosvet, kde sa jemné organické tvary striedajú s geometriou, vykresľujúc rôzne výrezy a rôzne mierky digitálnej krajiny.

„Mathieu Le Sourd známy tiež ako MAOTIK patrí medzi kľúčových hráčov digitálneho umenia v rámci celosvetového kontextu. Je známy tvorbou multimediálnych enviromentov, ktoré častokrát pracujú s reálnymi vedeckými dátami či faktami, ktoré následne pretvára do vizuálnej poézie. Multisenzoriálne „real time data“ projekcie sú generované a neustále meniace sa vďaka prítomnosti a aktivizácii návštevníkov cez pohybové senzory. Celková atmosféra inštalácie je dotvorená priestorovou autorskou zvukovou kompozíciou,"predstavuje umelcovu tvorbu Zuzana Pacáková, ktorá stojí za kuratelou inštalácie a festivalom Biela noc.

Inštaláciu, INNER LIFE, ktorá bude dostupná verejnosti po celé leto od nedele do piatku v čase od 13:00 do 22:00, doplní príležitostne aj súčasný tanečný performance talentov Soni Kúdelovej a Tomáša Danielisa. Ich tanec sa spojí s digitálnym obrazom a zvukom v jednotné dielo.

Pozývame všetky vekové kategórie od rodín s deťmi až po našich najstarších návštevníkov nahliadnuť do zatemnenej haly Starej tržnice a stať sa súčasťou digitálneho umenia len pomocou pohybu vlastného tela.

Aktuálne informácie počas trvania inštalácie nájdete v udalosti na Facebooku INNER LIFE / Maotik / interak tívna digital-art inštalácia.

Otváracie hodiny:
3. júla – 2. septembra 2022
otvorené nedeľa - piatok
(v sobotu 9:00 - 15:00 sa koná potravinový Trh-Piac-Markt)

Vstupné:
2 € 
Nie je potrebná žiadna rezervácia/predpredaj
deti do 15 rokov s doprovodom zdarma

INNER LIFE by MAOTIK