Prevádzky a služby

Prevádzky do Starej tržnice vyberáme tak, aby poskytovali služby rôznym cieľovým skupinám a zároveň mali v rámci svojej činnosti aj istú pridanú hodnotu pre svoje okolie alebo spoločnosť.

Langos Bar

www.instagram.com/langos.bar/
Langos Bar

Langos Bar ponúka tradičné street foodové jedlo bývalej Rakúsko-uhorskej monarchie - langoš z poctivého kváskového cesta. Za nápadom stoja dve výrazné osobnosti slovenskej gastro scény - talentovaný šéfkuchár Lukáš Hesko a skúsený someliér Róbert Nagy, ktorí spojili sily a spoločne prichádzajú s tradično-netradičným food konceptom. 

Oáza

www.oaza.space
Oáza

Oáza je vnútorný priestor v Starej tržnici, ktorý slúži ako skleník a adopčné centrum pre nechcené rastliny. Oáza vznikla v novembri 2018 a postupne rozširovala svoju činnosť aj na ďalšie aktivity. Aktuálne sú súčasťou Oázy tri ateliéry – Čajový ateliér, Keramický ateliér a Knižný ateliér, ktoré fungujú v symbióze a spoločne ponúkajú pestrý vzdelávací a kreatívny program pre verejnosť. Pravidelne sa tu konajú čajové ochutnávky, someliérske kurzy, tvorivé dielne či keramické kurzy pre deti aj dospelých.

Lab.cafe

www.lab.cafe
Lab.cafe

Kaviareň stvorená na pracovné stretnutia, či kreatívne chvíle. Zahŕňa v sebe priestor na coworking a zdieľanú dielňu v suteréne. K dispozícii sú 3D tlačiarne, laserové rezačky, ako aj ďalšie prístroje. Lab navyše ponúka viaceré školenia či kreatívne semináre, kde sa dozviete poznatky, ktoré sa vám pri práci na strojoch určite zídu!

Pivovar Shenk

www.pivovarshenk.sk
Pivovar Shenk

Pivovar Shenk sa nachádza priamo v suteréne Starej tržnice. Rôzne druhy remeselne vyrábaného piva potešia nejedného milovníka tohto zlatého moku. Ochuttnať tieto remeselné pivká môžete priamo v tržnici vo Výčape u Ernőho, narazíte na ne však aj v ďalších prevádzkach v Bratislave. V spontánnej spolupráci so Starou tržnicou a vinárstvom Strekov 1075 vznikla tiež špeciálna edícia piva s názvom eSko.

Výčap U Ernőho

www.facebook.com/vycapuernoho
Výčap U Ernőho

Výčap u Ernöho vás pohostí pivom z pivovaru Shenk, ktorý sídli priamo v suteréne Starej tržnice. Pohár zlatistého moku si môžete vychutnať v priestoroch Výčapu alebo po vzore mnohých ďalších aj v príjemnom prostredí na námestí pred tržnicou, s ktorého údržbou nám zamestnanci výčapu pomáhajú.

Sodovkáreň

www.sodovkaren.sk
Sodovkáreň

Malá výrobňa sódovej vody nadväzuje na tradíciu tržnice, ktorá bola v minulosti výmenným bodom pre sódové fľaše. Niektoré zdroje uvádzajú, že sa tu sódovka aj priamo vyrábala, no nie je to jednoznačné. Každopádne, sódovku si teraz môžete zakúpiť pravidelne počas trhov, denne vo Výčape u Ernöho a stretnúť sa s ňou môžete aj vo viacerých gastronomických prevádzkach v Bratislave.

Kontakt: sodovka@staratrznica.sk alebo +421 948 900 426

Foodstock

www.facebook.com/FoodstockBratislava
Foodstock

Bistro Foodstock sa orientuje na ázijský štýl kuchyne. Ich najvýraznejším produktom je japonská gyoza, čo sú plnené opražené taštičky. Poznať ich môžete aj zo Street Food Parku, vo svojej kamennej prevádzke však experimentujú s viacerými verziami. Ponuku v bistre dopĺňajú aj ďalšie jedlá, ktoré pravidelne obmieňajú.

Viecha naturálnych vinárov

www.viecha.com
Viecha naturálnych vinárov

Tretia Viecha v Bratislave sčasti nadväzuje na myšlienku svojho predchodcu Dobre&Dobré a 1% z vašich útrat venuje na projekty pomáhajúce ľuďom bez domova. Špeciálna je aj ponukou, vychutnať si tu môžete autentické vína od slovenských naturálnych vinárov, mezi nimi aj členov spolku Autentista Slovakia. V ponuke majú medzi inými aj vína zo Strekov 1075, ktoré nájdete napríklad aj v preslávenej Nome v Dánsku.

Švihaj Šuhaj

www.svihajsuhaj.sk
Švihaj Šuhaj

Švihaj Šuhaj je jednou z prvých cyklokuriérskych služieb v Bratislave. V Starej tržnici majú svoje zázemie, kde opravujú a skladujú bicykle. Zároveň nám na svojich cargo bicykloch pomáhajú distribuovať v meste sódovku a pivo vyrábané v Starej tržnici.