Prevádzky a služby


Švihaj Šuhaj

svihajsuhaj.sk
Švihaj Šuhaj

Švihaj Šuhaj je jednou z prvých cyklokuriérskych služieb v Bratislave. V suteréne Starej tržnice majú svoje zázemie, kde opravujú a skladujú bicykle. Zároveň nám na svojich cargo bicykloch pomáhajú distribuovať v meste sódovku a pivo vyrábané v Starej tržnici.

Lab

www.lab.cafe
Lab

Kaviareň stvorená na pracovné stretnutia, či kreatívne chvíle. Zahŕňa v sebe priestor na „co-working“ a v suteréne sa nachádza aj zdieľaná dielňa. K dispozícii sú 3D tlačiarne, laserové rezačky, ako aj ďalšie prístroje. Lab navyše ponúka viaceré zaškolovacie, aj kreatívne semináre, poznatky z ktorých sa vám pri práci na strojoch určite zídu!

up! city

www.upcity.sk
up! city

Spoločný projekt Starej tržnice, Volkswagen Slovakia, Švihaj Šuhaj, ZSE a mesta Bratislava predstavuje prvú službu požičovne elektronických áut v meste. K dispozícii je 7 VW e-up, ako elektro-kolobežky a bicykle. Vybrať si môžete z tradičných, elektro alebo nákladných bicyklov. Projekt zároveň skultivoval námestie pred tržnicou, kde pribudlo vonkajšie sedenie a v lete tiež pravidelný program. V neposlednom rade, ide o prvý krok smerom k mestskému systému zdieľaných áut.

Výčap U Ernőho / Pivovar Shenk

www.pivovarshenk.sk
Výčap U Ernőho / Pivovar Shenk

Výčap u Ernöho vás pohostí pivom z Pivovaru Shenk, ktorý sídli priamo v suteréne Starej tržnice. Rôzne druhy remeselne vyrábaného piva potešia nejedného milovníka tohto zlatého moku. V spontánnej spolupráci so Starou tržnicou a vinárstvom Strekov 1075 vznikla tiež špeciálna edícia Piva S.

Foodstock

www.facebook.com/FoodstockBratislava
Foodstock

Bistro Foodstock sa orientuje na ázijský štýl kuchyne. Ich najvýraznejším produktom je japonská gyoza, čo sú plnené opražené taštičky. Poznať ich môžete zo Street Food Parku, vo svojej kamennej prevádzke však experimentujú s viacerými verziami. Okrem taštičiek ponúkajú aj ďalšie dobroty, napríklad ramen, hummus alebo kimchi.

Sodovkáreň

sodovka@staratrznica.sk, +421 948 900 426
Sodovkáreň

Malá výrobňa sódovej vody nadväzuje na tradíciu tržnice, ktorá bola v minulosti výmenným bodom pre sódové fľaše. Niektoré zdroje uvádzajú, že sa tu sódovka aj priamo vyrábala, no nie je to jednoznačné. Každopádne, sódovku si teraz môžete zakúpiť pravidelne počas trhov, denne vo Výčape u Ernöho a stretnúť sa s ňou môžete aj vo viacerých gastronomických prevádzach v Bratislave.

Cennik Sódovkárne tu.