Vďaka Slovenskej sporiteľni zviditeľňujeme zelené aktivity v Starej tržnici.

Svetlo ako symbol nádeje. Stará tržnica sa rozsvieti16. december 2021

Svetlo ako symbol nádeje. Stará tržnica sa rozsvieti

Aj tento rok pandémia ovplyvnila mnoho aspektov nášho života, vrátane príchodu vianočných sviatkov a čarovnej atmosféry, ktorá je s nimi spojená. Nemôžeme sa stretávať, prišli sme o tradičné vianočné trhy v meste, v Starej tržnici sme zas museli s ťažkým srdcom na poslednú chvíľu pred otvorením zrušiť Salónku, trh lokálneho umenia, dizajnu, kníh a dobrôt, ktorý sme pre vás pripravovali takmer celý rok.
 
Chceli by sme vám v tržnici aspoň nejakým spôsobom skrášliť tento čas pred sviatkami (a počas nich), a tak vďaka nášmu hlavnému partnerovi, Slovenskej sporiteľni, a v spolupráci s festivalom Biela noc, si budete môcť užiť v centre Bratislavy špeciálnu vianočnú svetelnú inštaláciu Čiary.


Budova Starej tržnice a námestie pred ňou sa rozsvieti čarovnou hrou svetiel, ktorá vás vnorí do novej vizuálnej krajiny. Dialóg svetelných bodov, parazitujúcich na budove, vytvorí rôzne svetelné scény. Čiara, ako základný prvok architektúry, je vyňatá z pôdorysu historickej fasády na jej povrch, kde prostredníctvom svetelných pixelov zmení svoju funkciu a postupne vojde do priestoru námestia. 

Spríjemnite si prechádzku mestom, či už idete do práce, domov alebo len do obchodu, a pristavte sa, zapozerajte sa. Svetlo je symbolom nádeje a krajšej budúcnosti, verme, že budúci rok sa už veci vrátia do normálu a my si užijeme spoločné chvíle, nielen pred Vianocami, naplno, bez obmedzení, a hlavne v zdraví.

Site-specific vianočnú inštaláciu Čiary pred Starou tržnicou môžete obdivovať od 15. 12. 2021 do 9. 1. 2022, vždy po zotmení.

Interaktívnou preliezkou v Starej tržnici sa počas leta prešlo viac ako 18 000 návštevníkov

04. október 2021
V bratislavskej Starej tržnici ste počas tohto leta mohli zažiť veľkorozmernú, site-specific inštaláciu Tube od medzinárodného autorského kolektívu Numen/For Use. Tú si počas desiatich týždňov vyskúšalo viac ako 18 000 návštevníkov. Čítaj viac

Spoznajte príbeh Starej tržnice a históriu trhov v našom hlavnom meste!

27. júl 2021
Pri príležitosti tohtoročných 111. narodenín budovy tržnice vás pozývame na špeciálnu exteriérovú výstavu, ktorú pre vás pripravilo Občianske združenie Bratislavské rožky. Čítaj viac