Trh-Piac-Markt

Trh-Piac-Markt

Pravidelný potravinový trh v Starej tržnici nadväzuje na tradíciu budovy ako trhového priestoru. Vo svojej forme je jedinečným v Bratislave, aj okolí. Ponúka najmä potraviny od regionálnych farmárov a producentov, ktoré dopĺňajú zahraničné špeciality, no tu nekončí.

Trhy v Starej tržnici sú v prvom rade o zážitkoch. Jedinečnú atmosféru dopĺňajú rôzne sprievodné aktivity. Spoznať chute cudzích krajín môžete v Komunitnej kuchyni, v ktorej každú sobotu varia zástupcovia zahraničných komunít žijúcich v Bratislave. Tradíciou je tiež divadielko pre detských divákov, ktoré sa koná vždy o 11:00 a k dispozícii počas celého dňa je aj detský kútik. Trhovú ponuku tiež pravidelne dopĺňajú burzy rôzneho zamerania a výnimkou nie sú ani ďalšie príležitostné aktivity. Počas trhov môžete odovzdať svoj použitý kuchynský olej v našom infopulte na ďalšie spracovanie, či priniesť staré pečivo pre Farmu Franková.

Na trhoch ponúkame tiež v spolupráci so Švihaj Šuhaj službu doručenia nákupu až domov cyklokuriérmi. Stačí si na trhovom infopulte skontrolovať, či sa vaša adresa nachádza v našej doručovacej zóne a následne zadať objednávku aj s preferovaným časom doručenia (v daný deň medzi 10:00 a 17:00). Cena za doručenie jedného plného boxu je 2 €; za box nenaplnený nákupom z trhu 4 €.

Aktuálny zoznam trhovníkov, ktorých nájdete na najbližšom trhu, ako aj prehľad ponúkaných sprievodných aktivít a služieb, zverejňujeme vždy vo štvrtok na našom profile v sociálnej sieti Facebook.

Výber predajcov a organizácia potravinového trhu v Starej tržnici sa riadi tzv. Kódexom potravinových trhov, ktorého presné znenie si môžete prečítať TU. Kódex bol vypracovaný v spolupráci s občianskym združením Slow Food Pressburg.

Pri výbere trhovníkov sa riadime najmä nasledujúcimi bodmi:

  • uprednostňujeme drobných roľníkov, rodinné farmy a remeselných výrobcov potravín pôsobiacich v regióne;
  • pri obchodníkoch s potravinami zohľadňujeme, či nimi ponúkané produkty sú dopestovateľné alebo vyrobitelné v našich podmienkach — na Slovensku. Tento typ sortimentu u nás predávajú výlučne jeho pestovatelia alebo výrobcovia;
  • Pri obchodníkoch ponúkajúcich zahraničné produkty overujeme pôvod tovaru a uprednostňujeme produkty výnimočné svojou kvalitou, tradičné špeciality, remeselne vyrobené potraviny alebo produkty v bio kvalite či fair trade. Zároveň uprednostňujeme malých dovozcov, ktorí sa špecializujú na krajinu/región alebo konkrétny produkt.
  • V prípade gastro–predajcov overujeme pôvod a kvalitu vstupných potravín a uprednostňujeme takých, ktorí časť svojich potravín zabezpečujú priamo od regionálnych farmárov či výrobcov.
  • Dbáme na väčšinové zastúpenie roľníkov a remeselných výrobcov potravín (min. 70%) oproti (max. 30%) obchodníkov s potravinami;
  • Kozmetické produkty nesmú tvoriť viac ako 5% z celkového množstva predajcov a uprednostňujeme slovenských výrobcov kvalitnej prírodnej kozmetiky

Prihláška pre potravinových predajcov:
registracia.staratrznica.sk

Na naše trhy majú vstup povolený aj psy, avšak musia byť na vôdzke pod kontrolou majiteľa alebo zodpovednej osoby.

NovinkaAj vďaka Vašim 2% sa nám darí budovať skvelé miesto pre skvelé mesto!

19. marec 2019
A v roku 2019 nás môžete podporiť svojimi 2% dane z príjmu. Čítaj viac