Trh-Piac-Markt

Trh-Piac-Markt

Pravidelný potravinový trh v Starej tržnici nadväzuje na tradíciu budovy ako trhového priestoru. Vo svojej forme je jedinečným v Bratislave, aj okolí. Ponúka najmä potraviny od regionálnych farmárov a producentov, ktoré dopĺňajú zahraničné špeciality, no tu nekončí.

Trhy v Starej tržnici sú v prvom rade o zážitkoch. Jedinečnú atmosféru dopĺňajú rôzne sprievodné aktivity. Spoznať chute cudzích krajín môžete v Komunitnej kuchyni, v ktorej každú sobotu varia zástupcovia zahraničných komunít žijúcich v Bratislave. Tradíciou je tiež divadielko pre detských divákov, ktoré sa koná vždy o 11:00 a k dispozícii počas celého dňa je aj detský kútik. Trhovú ponuku tiež pravidelne dopĺňajú burzy rôzneho zamerania a výnimkou nie sú ani ďalšie príležitostné aktivity. Počas trhov môžete odovzdať svoj použitý kuchynský olej v našom infopulte na ďalšie spracovanie, či priniesť staré pečivo pre Farmu Franková.

Na trhoch ponúkame tiež v spolupráci so Švihaj Šuhaj službu doručenia nákupu až domov cyklokuriérmi. Stačí si na trhovom infopulte skontrolovať, či sa vaša adresa nachádza v našej doručovacej zóne a následne zadať objednávku aj s preferovaným časom doručenia (v daný deň medzi 10:00 a 17:00). Cena za doručenie jedného plného boxu je 2 €; za box nenaplnený nákupom z trhu 4 €.

Aktuálny zoznam trhovníkov, ktorých nájdete na najbližšom trhu, ako aj prehľad ponúkaných sprievodných aktivít a služieb, zverejňujeme vždy vo štvrtok na našom profile v sociálnej sieti Facebook.

Výber predajcov a organizácia potravinového trhu v Starej tržnici sa riadi tzv. Kódexom potravinových trhov, ktorého presné znenie si môžete prečítať TU. Kódex bol vypracovaný v spolupráci s občianskym združením Slow Food Pressburg.

Pri výbere trhovníkov sa riadime najmä nasledujúcimi bodmi:

  • uprednostňujeme drobných roľníkov, rodinné farmy a remeselných výrobcov potravín pôsobiacich v regióne;
  • pri obchodníkoch s potravinami zohľadňujeme, či nimi ponúkané produkty sú dopestovateľné alebo vyrobitelné v našich podmienkach — na Slovensku. Tento typ sortimentu u nás predávajú výlučne jeho pestovatelia alebo výrobcovia;
  • Pri obchodníkoch ponúkajúcich zahraničné produkty overujeme pôvod tovaru a uprednostňujeme produkty výnimočné svojou kvalitou, tradičné špeciality, remeselne vyrobené potraviny alebo produkty v bio kvalite či fair trade. Zároveň uprednostňujeme malých dovozcov, ktorí sa špecializujú na krajinu/región alebo konkrétny produkt.
  • V prípade gastro–predajcov overujeme pôvod a kvalitu vstupných potravín a uprednostňujeme takých, ktorí časť svojich potravín zabezpečujú priamo od regionálnych farmárov či výrobcov.
  • Dbáme na väčšinové zastúpenie roľníkov a remeselných výrobcov potravín (min. 70%) oproti (max. 30%) obchodníkov s potravinami;
  • Kozmetické produkty nesmú tvoriť viac ako 5% z celkového množstva predajcov a uprednostňujeme slovenských výrobcov kvalitnej prírodnej kozmetiky

Prihláška pre potravinových predajcov:
registracia.staratrznica.sk

Na naše trhy majú vstup povolený aj psy, avšak musia byť na vôdzke pod kontrolou majiteľa alebo zodpovednej osoby.

NovinkaPošlite svoje rastliny do Oázy!

03. december 2018
Prerástli vám cez hlavu? Pošlite svoje rastliny do Oázy - nového skleníka priamo v útrobách Starej tržnice. Postupne tu vznikne živý priestor s rastlinami a čitárňou. Čítaj viac