V Starej tržnici robíme všetko preto, aby ste sa u nás cítili bezpečne12. október 2020

V Starej tržnici robíme všetko preto, aby ste sa u nás cítili bezpečne

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu by sme vás chceli ubezpečiť, že robíme všetko pre to, aby sme pre vás vytvorili bezpečné miesto, kde môžete nakupovať bez stresu a zbytočných starostí.

Budova prechádza pravidelnou dezinfekciou a je vetraná tak, aby bola zabezpečená neustála cirkulácia čerstvého vzduchu. Vetranie v tržnici totiž funguje na princípe tzv. komínového efektu - otvorením strešných a zároveň fasádnych okien sa vzduch v celej budove vymení za pomerne rýchly čas prirodzeným spôsobom.

Zároveň je počas celého trvania trhu prítomná upratovacia služba, ktorá má na starosti udržiavanie čistoty priamo na mieste.

Pôdorys trhu sme upravili tak, aby bol celkový priestor v tržnici prispôsobený aktuálnym opatreniam. Zaviedli sme kontrolované vstupy, vďaka ktorým máme prehľad, koľko návštevníkov sa v danom čase nachádza v budove.

Spolu s predajcami dodržiavame prísne hygienické opatrenia. Prosíme o ich dodržiavanie aj vás:

  • Rešpektujte pokyny usporiadateľskej služby priamo na mieste.
  • Vstup do tržnice je možný len pre osoby s teplotou najviac 37°C. Teplotu vám ochotne zmerajú pri našom Infopulte.
  • Do priestorov tržnice vstupujte LEN so zakrytými ústami a nosom a majte ich počas celého pobytu zakryté. V prípade, že ste si rúško zabudli, alebo sa vám zničilo, neváhajte osloviť našu službu pri vstupe, ktorá vám dá nové.
  • Používajte pravidelne dezinfekcie rúk, ktoré sa nachádzajú pri vstupoch do tržnice a v jej priestore.
  • Dodržiavajte primeraný odstup od ostatných návštevníkov.
  • Nedotýkajte sa odpadkových košov. Obslúžia vás naši zamestnanci, ktorí vám otvoria správnu nádobu.
  • Pokiaľ sa necítite úplne fit, nechajte si radšej návštevu trhu na inokedy. Ak sa u vás objavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné kontaktovať telefonicky svojho ošetrujúceho lekára a opustiť priestory Starej tržnice. V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) ste povinní zostať v domácej izolácii.

Ďakujeme, že ste zodpovední a chránite nielen seba, ale aj svoje okolie.

7 rokov za nami! Ako sa za ten čas zmenila Stará tržnica a jej okolie?

Potravinový trh

29. september 2020
Tento mesiac je pre nás aj napriek súčasnej pandemickej situácii špeciálny – v septembri uplynulo presne sedem rokov od prvého Trh-Piac-Markt. Ako sme začínali a čo sa odvtedy zmenilo? Čítaj viac

Street Food Park je vďaka YEME opäť zelenší

23. september 2020
To, že filozofia “zero-waste” je pre nás na Street Food Parku dlhodobou témou, ste už asi postrehli. Vedeli ste, že podobne zmýšľajú aj v YEME plnochutné potraviny, kde spustili vlastné Zero-waste centrum? Čítaj viac