Vďaka Slovenskej sporiteľni zviditeľňujeme zelené aktivity v Starej tržnici.

Európska Noc výskumníkov 2023

Európska Noc výskumníkov 2023

Ďalší, už 17. ročník Európskej noci výskumníkov je tu! 

Tento rok vás čaká niekoľko noviniek na ktoré sa môžete tešiť – napríklad vedecké „laboratória“, kde sa zoznámite s pokrokmi umelej inteligencie a dozviete sa viac o ochrane vodných zdrojov. Na vlastnej koži si budete môcť vyskúšať čistenie vody, alebo ovládanie robotov prostredníctvom umelej inteligencie. Ale to nie je všetko! Niektorí z týchto robotov vás nadchnú aj svojou schopnosťou samostatne komunikovať.

Ponúkneme vám pohľad na to, ako sa vďaka umelej inteligencii dokážete lepšie starať o svoju záhradu, pričom vám sama oznámi svoje potreby a odhalí, kedy potrebuje viac alebo menej vody. S využitím virtuálnej reality sa prenesiete do vzrušujúcich výšin či do skutočného pralesa. Na vlastnej koži si vyskúšate techniku DEEPFAKE, vďaka ktorej sa na chvíľu budete môcť stať slávnym hercom, či herečkou.

Napriek tomu, že sa na Európskej noci výskumníkov 2023 budeme venovať primárne témam vody a umelej inteligencie, budete mať príležitosť objaviť aj široké spektrum iných fascinujúcich tém z rôznych vedných odborov. Pridajte sa k nám a rozšírte si svoje obzory!

Tešíme sa na vás už 29. septembra 2023!

Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Nad podujatím prevzal záštitu predseda vlády Ľudovít Ódor.

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu.

Podujatie sa koná pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla.