Vďaka Slovenskej sporiteľni zviditeľňujeme zelené aktivity v Starej tržnici.

Staňte sa súčasťou umeleckého diela INNER LIFE by MAOTIK v Starej tržnici!03. júl 2022

Staňte sa súčasťou umeleckého diela INNER LIFE by MAOTIK v Starej tržnici!

Zažite a vytvorte unikátny digitálny svet živých obrazov a zvukov, ktoré reagujú na váš pohyb. Staňte sa súčasťou umeleckého diela INNER LIFE by MAOTIK v Starej tržnici!

Po minuloročnej úspešnej inštalácii TUBE od Numen/For Use sme sa spolu s partnermi, Slovenskou sporiteľňou, Festivalom Biela noc, Hlavným mestom Bratislava, BKIS a BSK, opäť rozhodli venovať celé leto umeniu. Inštalácia svojou interaktivitou nadväzuje na tú z minulého roka, rovnako bude mať každý návštevník možnosť stať sa jej súčasťou.

Podlaha Starej tržnice sa premení na interaktívne plátno, na ktorom návštevníci vytvoria pohybom svojho tela neopakovateľné digitálne obrazce a zvuky. Vzniká na ňom zväčšený prírodný mikrosvet, kde sa jemné organické tvary striedajú s geometriou, vykresľujúc rôzne výrezy a rôzne mierky digitálnej krajiny.

„Mathieu Le Sourd známy tiež ako MAOTIK patrí medzi kľúčových hráčov digitálneho umenia v rámci celosvetového kontextu. Je známy tvorbou multimediálnych enviromentov, ktoré častokrát pracujú s reálnymi vedeckými dátami či faktami, ktoré následne pretvára do vizuálnej poézie. Multisenzoriálne „real time data“ projekcie sú generované a neustále meniace sa vďaka prítomnosti a aktivizácii návštevníkov cez pohybové senzory. Celková atmosféra inštalácie je dotvorená priestorovou autorskou zvukovou kompozíciou,"predstavuje umelcovu tvorbu Zuzana Pacáková, ktorá stojí za kuratelou inštalácie a festivalom Biela noc.

Inštaláciu, INNER LIFE, ktorá bude dostupná verejnosti po celé leto od nedele do piatku v čase od 13:00 do 22:00, doplní príležitostne aj súčasný tanečný performance talentov Soni Kúdelovej a Tomáša Danielisa. Ich tanec sa spojí s digitálnym obrazom a zvukom v jednotné dielo.

Pozývame všetky vekové kategórie od rodín s deťmi až po našich najstarších návštevníkov nahliadnuť do zatemnenej haly Starej tržnice a stať sa súčasťou digitálneho umenia len pomocou pohybu vlastného tela.

Aktuálne informácie počas trvania inštalácie nájdete v udalosti na Facebooku INNER LIFE / Maotik / interaktívna digital-art inštalácia.

Otváracia doba: 
3. júla – 2. septembra 2022
otvorené nedeľa - piatok
13:00 - 22:00 (posledný vstup 21:30)
(v sobotu 9:00 - 15:00 sa koná potravinový Trh-Piac-Markt)

Vstupné:
2 € 
deti do 15 rokov s doprovodom zdarma
Nie je potrebná žiadna rezervácia/predpredaj

“Tak ako sa snažíme povzbudzovať ľudí, aby verili v budúcnosť na Slovensku, chceme tiež prispievať ku kultúrnemu životu v našom hlavnom meste. Aby ľudí lákalo tu tráviť čas, stretávať sa v rámci komunít a stať sa aktívnou súčasťou Bratislavy. Sme radi, že môžeme aj tento rok pokračovať v našom partnerstve so Starou tržnicou, a po minuloročnej úspešnej inštalácii Tube tento rok priniesť  interaktívnu inštaláciu digitálneho umenia. Tešíme sa z originálnych nápadov a technológií umelcov a samozrejme, pozývame celé rodiny, aby si tento zážitok určite nenechali ujsť,” konštatuje Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne.

Partneri:
Hlavný partner: Slovenská sporiteľňa
Inštalácia vznikla v spolupráci s festivalom Biela noc, pod kuratelou Zuzany Pacákovej, partnermi výstavy je Hlavné mesto Bratislava, BSK a BKIS.

Fotografka: mmmlivephoto

 

Pozývame na obed! Otvárame Kantínu – pop up kuchyňu Starej tržnice

05. apríl 2022
Na Trh-Piac-Markt si môžete konečne dať aj poriadny obed! Otvárame pre vás Kantínu, pop up kuchyňu Starej tržnice, ktorú má pod palcom šéfkuchár Daniel Karas. Čítaj viac

Ako vyzeral rok 2021 v Starej tržnici?

26. december 2021
Blíži sa koniec roka a my by sme sa s vami chceli pozrieť na všetko, čo sme spolu za uplynulých dvanásť mesiacov zažili. Čítaj viac