Vďaka Slovenskej sporiteľni zviditeľňujeme zelené aktivity v Starej tržnici.

Svetové umenie sa presúva do Bratislavy01. jún 2023

Svetové umenie sa presúva do Bratislavy

Zažite svetové umenie na vlastnej koži. Umelecká inštalácia Tape od zoskupenia Numen/For use vám prináša možnosť fyzicky sa dotknúť umenia a vlastným telom zažiť rozľahlosť a priestorovosť hlavnej haly Starej tržnice.

TAPE je prirodzeným pokračovaním projektu TUBE, ktorý sme mohli zažiť v Starej Tržnici v roku 2021. Táto impozantná priestorová inštalácia opäť pracuje s monumentalitou historickej architektúry a prináša návštevníkom nový pohľad, kontext a zážitok na známy priestor Starej Tržnice. Výstava sa realizuje vďaka podpore naších partnerov- Slovenskej sporiteľne, Festivalu Biela noc, Hlavnému mestu Bratislava, BKIS a BSK.

Podľa slov Zuzany Pacákovej, ktorá stojí za kuratelou inštalácie a festivalom Biela noc, TAPE zároveň reaguje na nevedomú túžbu po upokojujúcich, éterických zónach, skúma fyzické a psychologické významy vnútorného priestoru. Predstavuje akúsi kuklu, bezpečné miesto kontemplácie, kde sa môžete utiahnuť a izolovať od vonkajšieho sveta. Návštevníci majú jedinečnú možnosť vstúpiť do krehkej a dočasnej krajiny a následne skúmať a cestovať cez spleť elastických, mierne pulzujúcich membrán a tunelov zavesených v neistote vzduchoprázdna ikonickej architektúry.

Inštalácia pripomína plávajúcu transparentnú architektúru, s odkazom na urbánne utópie 60. a 70. rokov 20. storočia. Biomorfná koža je ihriskom pre zmysly. Ponúka možnosť lezenia, oddychu a objavovania. Elastická membrána reaguje na vnútorné pohyby návštevníkov ako živý organizmus, pričom si zachováva svoj tvar a charakter uzavretej bubliny. Evokuje priehľadnú pavučinu, či ľadovú krajinu. Zaujímavý pohľad sa však naskytne aj návštevníkom - pozorovateľom, ktorí môžu zdola skúmať komplexitu dočasnej stavby ako aj pohyby jej aktívnych hostí.

Inštalácia TAPE bude dostupná verejnosti po celé leto, takže neváhajte a príďte sa pozrieť na túto fascinujúcu umeleckú inštaláciu v historickej tržnici. Vstup je zdarma a otvorené je pre všetky vekové kategórie. Príďte a staňte sa súčasťou tohto jedinečného umeleckého zážitku!

Vstupné:
Vstup voľný do naplnenia kapacity.
Nie je potrebná žiadna rezervácia/predpredaj.

Blíži sa jar a život okolo tržnice sa naplno zobúdza.

02. marec 2023
Pekné počasie, komunitná záhrada, prvý Street food park - život okolo tržnice sa prebúdza zo zimného spánku. Čítaj viac

Rok 2022 v Starej tržnici

30. december 2022
Koniec tohto roka sa blíži, preto vás pozývame pozrieť sa spolu s nami na všetko, čo sa u nás udialo za posledných dvanásť mesiacov. Čítaj viac