Pošlite svoje rastliny do Oázy!03. december 2018

Pošlite svoje rastliny do Oázy!

Pomaličky otvárame tajomný skleník Starej tržnice. Oáza ukrytá v útrobách budovy nebude len ekosystémom pre rôzne rastliny, ale aj otvoreným priestorom pre každého, kto zo svetla (foto)syntetizuje pozitívnu energiu.

Tri princípy Oázy
* Adopcia - máte doma rastliny, ktoré vám prerástli cez hlavu? Nestíhate sa o ne starať alebo už predčili svojimi rozmermi vaše priestorové možnosti? Prineste ich nám a my sa o ne budeme s láskou starať. Pri veľkých rastlinách sa vieme dohodnúť aj na zabezpečení prevozu. 
* Sanatórium - zdá sa vám, ze vaša rastlina nevyzerá dobre, no nie sú na nej žiadni škodcovia? Je smutná, chorľavá a jednoducho unavená životom? Prineste ju do našej oázy na rehabilitačný pobyt a po rekonvalescencii si ju môžete opäť vziať domov. Záchranu nezaručujeme, ale urobíme všetko preto, aby sa vám rastlinka vrátila oddýchnutá a plná elánu. ;)

* Knižnica - oáza bude fungovať ako oddychový priestor nielen pre rastlinky, ale aj pre vás. Radi by sme tu vytvorili komunitný priestor s knihami z oblastí botaniky, gastronómie či urbanizmu. Ak sa vám nejaké nadbytočné povaľujú doma, radi ich prijmeme.

Rastliny nám môžete odovzdať každú sobotu počas potravinového trhu na info pulte.

Máte otázky alebo sa chcete dohodnúť na prevoze väčších rastlín? Napíšte nám na oaza@staratrznica.sk

Nákup z trhu vám odvezieme domov!

11. október 2018
Nákup zo sobotného trhu si nemusíte domov nosiť sami, doručia vám ho cyklo kuriéri Švihaj Šuhaj. Čítaj viac

Neviditeľná tržnica

05. august 2018
V Starej tržnici sa toho deje viac, než je na prvý a niekedy aj druhý pohľad zrejmé. Prečítajte si, čo sa skrýva v jej útrobách... Čítaj viac