Pre návštevníkov

Pre návštevníkov

Stará tržnica je historická budova z roku 1910. Za svoju vyše storočnú históriu slúžila mnohým účelom; ako trhový priestor, aj ako sklady a štúdiá pre STV. Od roku 2013 sa o budovu, ktorá je majetkom mesta stará občianske združenie Aliancia Stará Tržnica. Dovtedy niekoľko rokov nevyužívanú tržnicu revitalizuje ako trhové miesto a kultúrny stánok.

Potravinové trhy sa konajú každú sobotu (s výnimkou Veľkonočných a Vianočných sviatkov) od 09:00 do 15:00. Dopĺňajú ich rôzne kultúrne, gastronomické a spoločenské podujatia v iné dni.

Na obvode budovy fungujú tiež viaceré prevádzky. Nájdete tu kaviareň Lab, súčasťou ktorej je priestor na "co-working" a v suteréne zdieľaná dielňa. V kancelárii up! city si môžete požičať elektromobil, bicykel alebo kolobežku. Vo Výčape u Ernöho si dáte pivo z malého pivovaru Shenk, ktorý sa nachádza v suteréne budovy a hneď vedľa nájdete Bistro Foodstock s ázijskou kuchyňou. Viecha malých vinárov ponúka vína od lokálnych malých vinárov. Vnútri budovy sa skrýva výrobňa sódovej vody, cyklokuriérska služba Švihaj Šuhaj, ktorá na nákladných bicykloch distribuuje do mesta sódu a pivo, ako aj tajomná Oáza, ktorá slúži ako skleník a živý priestor s knižnicou.

História

Aké bolo trhové námestie predtým, ako tu postavili Starú tržnicu? Bola vôbec táto budova potrebná? A ako zmenila svoje okolie? Ak chcete vedieť odpovede na tieto a ďalšie otázky z histórie Starej tržnice, preskúmajte sekciu o tržnici na stránke Bratislavské rožky.

NovinkaAj vďaka Vašim 2% sa nám darí budovať skvelé miesto pre skvelé mesto!

19. marec 2019
A v roku 2019 nás môžete podporiť svojimi 2% dane z príjmu. Čítaj viac