Pre návštevníkov

Pre návštevníkov

Stará tržnica je historická budova z roku 1910. Za svoju vyše storočnú históriu slúžila mnohým účelom; ako trhový priestor, aj ako sklady a štúdiá pre STV. Od roku 2013 sa o budovu, ktorá je majetkom mesta stará občianske združenie Aliancia Stará Tržnica. Dovtedy niekoľko rokov nevyužívanú tržnicu revitalizuje ako trhové miesto a kultúrny stánok.

Potravinové trhy sa konajú každú sobotu (s výnimkou Veľkonočných a Vianočných sviatkov) od 09:00 do 15:00. Dopĺňajú ich rôzne kultúrne, gastronomické a spoločenské podujatia v iné dni.

Na obvode budovy fungujú tiež viaceré prevádzky. Bistro Foodstock ponúka ázijskú kuchyňu a vo Výčape u Ernöho si dáte pivo z malého pivovaru Shenk, ktorý sa nachádza v suteréne budovy. Nájdete tu aj ďalšiu kaviareň Lab, súčasťou ktorej je priestor na "co-working" a v suteréne zdieľaná dielňa. Vnútri budovy sa skrýva tiež sódovkáreň a cyklokuriérska služba Švihaj Šuhaj, ktorá na nákladných bicykloch distribuuje do mesta sódu a pivo. Neprehliadnite ani kanceláriu up! city, kde si môžete požičať elektromobil, bicykel alebo kolobežku.

História

Aké bolo trhové námestie predtým, ako tu postavili Starú tržnicu? Bola vôbec táto budova potrebná? A ako zmenila svoje okolie? Ak chcete vedieť odpovede na tieto a ďalšie otázky z histórie Starej tržnice, preskúmajte sekciu o tržnici na stránke Bratislavské rožky.

NovinkaPošlite svoje rastliny do Oázy!

03. december 2018
Prerástli vám cez hlavu? Pošlite svoje rastliny do Oázy - nového skleníka priamo v útrobách Starej tržnice. Postupne tu vznikne živý priestor s rastlinami a čitárňou. Čítaj viac